Hi-FI

Malý zázrak jménem B&W PM1

Nedávno B&W představil nový odvážný krok ve svých reproduktorových řadách. Jedná se o regálovou reprosoustavu PM1, která je někde na půl cesty mezi CM sérií a vlajkovou lodí Diamond 800.

B&W tento model uvedla jako puristicky stereofonní záležitost. Tedy žádný centr, efekty ani subwoofer nečekejte. Tato řada je hlavně pro znalce hudby. I když marketingový manažer B&W Mike Goug přiznává, že by v budoucnu mohla být určitá cesta ke sloupovému modelu, pokud se ověří, že celý PM1 koncept má dostatečnou poptávku.

Takže proč se B&W rozhodlo vyvinout malý reproduktor? „Nechtěli jsme mít širokou škálu produktů, které budou určeny jak pro domácí kino, tak pro stereo.“ vysvětluje Gough. „Rozhodli jsme se mít soustavu určenou výhradně na stereo, a proto jsme soustředili naše úsilí  a vyprodukovali vynikající malý reproduktor. Není to náhrada za model 700, myslete na ně spíš jako na menší 805S“

Za PM1 stojí obrovské množství práce ve vývoji, na kterém spolupracovali velmi známí designéři ze studia Native Design. Stejný tým pracoval už na Zeppelin, Zeppelin Mini a sluchátkách P5.

Velikou zajímavostí na PM1 je nový výškový měnič. Hliníková kalota je vyztužena karbonovým kroužkem, čímž se za nízkou cenu svojí charakteristikou velmi přibližuje diamantové. Celé toto soustrojí je zakončeno zužující trubicí Nautilus a majestátně usazeno na horní desce ozvučnice.

Pod výškovým reproduktorem je umístěn známý Kevlarový středobas, stejný jako na CM1. Nicméně zde má navíc anti-rezonanční vložku ve tvaru houby vyrobené z tuhého EVA materiálu. Je umístěna uvnitř cívky a pomáhá tlumit rezonance v kuželu.

Ozvučnice je vyrobena technologií „B&W Matrix bracing system“ pro maximální zvýšení pevnosti. Čelo ozvučnice a zakřivený horní panel je z platového kompozitu spojeného s vrstvou minerální pryskyřice, která opět zvyšuje pevnost a funguje i jako tlumení.

Výhybka je navržena tak jednoduše, jak jen to je možné při udržení maximální čistoty signálu. Používá kondenzátory Mundorf M-Cap. Svorky na zadním panelu jsou z bezkyslíkaté mědi.

Cena: 63.980,- /pár

Podívejte se na video, kde vám PM1 představí nefalšovaný hi-fi dude z uznávaného magazínu What Hi-Fi, nebo si přečtěte českou recenzi na hifi-voice.com

 

 

Technické údaje:

Popis: 2-pásmová basreflexová reprosoustava

Měniče: 1x 25mm výškový s aluminiovou membránou vyztuženou karbonem, 1x 130mm středobasový s tkanou Kevlarovou® membránou

Frekvenční pásmo: -6dB na 42Hz a 60kHz

Frekvenční rozsah: 48Hz – 22kHz ±3dB v referenční ose

Rozptyl V pásmu 2dB od referenční charakteristiky:

Horizontálně více než 60°

Vertikálně více než 10°

Citlivost: 84dB spl (2.83V, 1m)

Harmonické zkreslení:2. a 3. harmonická (90dB, 1m),

Jmenovitá impedance: 8 ohm (minimum 5,1 ohm)

Dělící frekvence: 4kHz

Doporučený výkon zesilovače: 30W – 100W na 8 ohm

Maximální doporučená impedance kabelu: 0.1ohm

Výška: 331mm (bez nožiček)

Šířka: 191mm (bez podstavce)

Hloubka: 293mm (včetně mřížky a terminálů)

Hmotnost: 9,3 kg

 

< >
B&W PM1 06
B&W PM1 06
B&W PM1 04
B&W PM1 03
B&W PM1 02
B&W PM1 01
BW PM1 07

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS