Kultura

Jonas Kaufmann: Trysk emocí v Obecním domě

Celá Praha je polepená plakáty chlapáka, který vypadá jako kombinace athénského demonstranta a Nicka Slaughtera ze seriálu Vražedné pobřeží. Tenorista Jonas Kaufmann, rodák z Mnichova a tedy Němec jak poleno, je muž, který má dnes v hudebním světě podobnou pozici jako Bayern ve fotbale. V Praze bude zpívat 8. ledna 2012, naposledy tu byl skoro přesně před rokem a recenze tehdy byly nadšené. Vstupenky koupíte tady, ale rychle, už jich moc není.

Pokud jste to nestihli, kupte si aspoň tohle:

[koupit_link]

Stačí pohled na tu fotku na přebalu a je jasné, proč se mu říká „nejžhavější tenorista současnosti“. Pokud byste od něj měli mít jednu nahrávku, pak je to tahle. Za desku „Verismo Arias“ dostal letos cenu časopisu Gramophone v kategorii recitál (ano, je to něco jako Oscar za film). Najdete tam nahrávky árií Cilea, Giordana, Ponchielliho a dalších Italů, o kterých jste v životě neslyšeli. Bude vás to bavit – nezkrotná vášeň a brutální něha, erupce emocí, ticho a hluk; kdo už o tom ví něco více, než italští romantici konce 19. století. Tohle se bude líbit jak vaší přítelkyni, tak vaší babičce.

P.S. Nedá nám to, abychom si na toho talentovaného hezounka trochu neposvítili. Na serveru Parterre jsme našli šokující fotografii mladého Jonase z doby, kdy neměl své sexy strniště (patrně protože mu ještě nevyrašilo). Obohatili jsme tím navíc svůj slovník o slovo „hunkalicious“. Také jsme se podívali na zoubek jeho manželce Margarete Joswig. Zatímco pan Kaufmann rozhodně nevypadá jako pan Kaufmann, tak pak paní Joswig vypadá přesně jako paní Joswig. Paní Joswig je mezzosopranistka, která se specializuje na těžší žánry, Wagner (ne Richard, ale Siegfried, jeho syn) a tak. Jestli vás to zajímá, kupte si to třeba tady, ať jí není líto, že manžel sbírá ceny a ona sedí doma a vychovává jejich tři děti.

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS