Kultura

Dianne Reeves na „Jarním GALA“ festivalu Struny podzimu

Struny podzimu je mezinárodní hudební festival, který se od roku 1996 konal na Pražském Hradě. V roce 2004 se přesunul „downtown“ a v průběhu října a listopadu se v jeho rámci po celé Praze konají výborné koncerty nejrůznějších žánrů – od Kronos Quartet po Petra Vášu. Pořadatelé již třetím rokem pořádají tzv. „Jarní gala“, kdy na jeden koncert přivezou nějaké skutečně exkluzivní jméno (předloni Bobby Mc Ferrin, loni Dee Dee Bridgewater) a zisk z beznadějně vyprodaných představení využijí na podzim při přípravě dalšího ročníku. Nejen, že je to vždycky vynikající koncert, ale navíc nablýskaná společenská událost.

Na jaro 2012 se podařilo přilákat jazzovou zpěvačku Dianne Reeves, která zahraje 14.3.2012 se dvěma kytaristy Romero Lubambou a Russellem Malonem program Strings Attached. Potkali se při natáčení jejího posledního alba When you know, padli si do oka a od té doby spolu rádi, ale velmi zřídka vystupují. Lístky koupíte tady.

Obrázek o tom, co asi uslyšíte, si můžete udělat z této videopozvánky.

Diane Reeves se narodila v Detroitu do hudební rodiny. Jejím vzorem jako zpěvačky byla odmalička Sarah Vaughan. Je držitelkou čtyř ocenění Grammy – za alba In the Moment, The Calling: Celebrating Sarah Vaughan, A Little Moonlight a za soundtrack k filmu Dobrou noc a hodně štěstí George Clooneyho.

Což je, mimochodem, výborný film.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS