Kultura

Joe Bonamassa – nejlepší kytarista světa v únoru v Praze

V Praze bude hrát Joe Bonamassa, génius elektrické kytary. Vystoupí 28. února 2012 v Tesla Aréně na Výstavišti. Vstupenky koupíte tady.

Joe Bonamassa, kterému je teprve 32 let, už má za sebou dost bohatou kariéru. První kytaru dostal ve čtyřech letech a v sedmi letech už mastil sóla Hendrixe a Stevie Raye Vaughana. Ve dvanácti letech předskakoval legendárnímu B. B. Kingovi.

 

V devadesátých letech se objevila trojice mladých hypertalentovaných kytaristů, která rozčilovala zbylé puberťáky marně se drtící bluesové stupnice. Kromě Bonamassy to byl Kenny Wayne Shepherd (hrál v Praze 20. listopadu) a Jonny Lang. Bonamassa je z nich ale asi nejlepší – jinak by ho asi loni čtenáři časopisu Guitar Player nezvolili nejlepším kytaristou světa a již počtvrté nejlepším bluesovým kytaristou.


Joe Bonamassa_Live at Royal Albert Hall

Pokud vás baví moderní kytarové blues, kupte si od něj třeba tohle. Jde o Blu Ray DVD záznam z koncertu v Royal Albert Hall v Londýně z roku 2009. Šlo o jeho největší a nejzásadnější vystoupení, sám ho později popsal jako završení všeho, o co za svou muzikantskou kariéru do té doby usiloval. Shodují se na tom i recenzenti, když používají věty jako „dokládá zde, že je to nejen skvělý studiový hudebník, ale především vynikající showman“ nebo „těžko říct, jestli je více uchvacující jeho hra na kytaru, nebo jeho zpěv“.

 

[koupit_link]

Schválně, uměli jste ve dvanácti letech tohle?

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS