Kultura

Kate Lindsey: mladá, krásná, perspektivní

Po „žhavém Kaufmannovi“ se v pražském Obecním domě v únoru objeví další nová, mladá a hezká pěvecká hvězda – „štíhlá a atraktivní“ mezzosopranistka Kate Lindsey.

 

Od té doby, co se v kinech po celém světě promítají přenosy z newyorské Metropolitní opery, mohou chlapci (a muži) v sále tisknout ruku svým dívkám (a ženám) s radostným pocitem, že si také jednou vyrazili za kulturou, aniž by je to stálo tři sta dolarů za lístek. Když už je třeba nebaví hudba samotná, mohou se dívat na luxusní výpravu inscenací a pohledné zpěvačky, což je stejně dobrá cesta, jak dostat operu k širšímu publiku, jako jakákoli jiná.

 

Když pak interpret v takové inscenaci zazáří, stává se zajímavým vývozním artiklem, i kdyby o něm do té doby nikdo nevěděl. Stejné je to s Kate Lindsey. V Hoffmanových povídkách v roce 2009 zaujala nejen ucho, ale i oko diváků, a tak ji příští rok uvidíme i v Praze. Přesný program koncertu ještě není potvrzený, ale zpívat by měla árie od Berlioze, Offenbacha, Dvořáka, Mozarta, Montiho a Lehára. V každém případě to bude velmi zajímavá příležitost poslechnout si zpěvačku, která platí za vycházející hvězdu; kdo ví, třeba se tím jednou budete chlubit vnoučatům.

 Koncert se koná 15. února 2012 ve Smetanově síni Obecního domu.

 

[listky]

Pokud to máte do New Yorku trochu z ruky, můžete si na této adrese najít program přenosů z Met a najít si svoje kino – sezóna přenosů z další sezóny začíná 21. ledna.

Kate Lindsey letos zaujala také v titulní roli v současné opeře Amelia, kterou napsal Daron Hagen, a nastudovali ji v Seattlu. Děj se přelévá mezi USA a Vietnamem a jde v něm o vztah dívky Amelie k jejímu otci, který zemřel jako válečný pilot. Jestli máte chvíli čas, podívejte se na Youtube na několik videí, které ukazují, jak se opera připravovala, od kostýmů až po veřejné zkoušky. Pokud čas nemáte, podívejte se na Kate v inscenaci z Met. A jestli vás to nebaví, podívejte se aspoň na fotky.

 

< >
lindsey_4
lind_2
lind_3
lindsey_4
lind_5
lindsey_6

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS