Film / Kultura

Nejlepší 3D filmy: Avatar, žraloci a holky v plavkách

V tomto článku jsme psali o tom, jak vzniká 3D záznam a doporučili jsme, jaké nejlepší dostupné zařízení si můžete pořídit pro vaše vlastní domácí 3D kino. Teď jsme se podívali, jaké filmy jsou pro domácí promítání k dostání a co z toho můžeme s klidným svědomím doporučit.

 

Filmy, které se v tuto chvíli prodávají – máme na mysli pořádné hollywoodské bijáky – můžeme rozdělit na filmy, kde byl 3D obraz již původním záměrem tvůrce, a na ty, kam byl třetí rozměr dodán později. Výběr z první skupiny není nijak široký, protože tvůrci pořád ještě vyčkávají, zda bude mít 3D technologie masivní úspěch; a tou druhou skupinou se ani nebudeme zabývat.

Nejdůležitějším 3D filmem “všech dob” – čili posledních dvou let – je pochopitelně Avatar Jamese Camerona. Jde o sci-fi odehrávající se ve 22. století na mírumilovné planetě Pandora, kde se nachází ložisko nerostu unobtainia. Chamtivé lidstvo se tam chystá těžit a přeměnit tak kvetoucí planetu v měsíční krajinu, což uškodí i místní komunitě divných modrých a moudrých tvorů. Ekologicky laděný film dokonale využívá to, k čemu se 3D hodí nejlépe – zobrazování přírody, v tomto případě uměle stvořené. Bohužel, k filmu se až do konce roku 2012 legálně dostanete leda tak, že si koupíte 3DTV Panasonic a u něj je 3D Blu-Ray s Avatarem. Jinak to můžete zkusit třeba na e-Bay. 

 

Avataru šlape na paty – aspoň co se týče vizuálního dojmu – film Tron – Legacy, který si můžete koupit tady. Tvůrci se vyřádili při vytváření digitálního světa, do kterého se vrhá Sam Flynn, aby v něm našel svého záhadně zmizelého otce, geniálního vývojáře videoher; čili jde o motiv, který známe ze seriálu Arabela. Vizuální stránka obou filmů je tak skvělá, že vás při jejich sledování ani nenapadne, že příběh je vlastně dost pitomý – u Avataru ale méně než u Tronu. 

 

My jsme ale našli něco, co se vám bude líbit každému a co rozhodně neurazí ničí vkus. Jde jednak o ryby, želvy a jinou podmořskou havěť a jednak  o holky v plavkách.

 

Svoji 3D televizi můžete využít jako sice poměrně drahé, ale dost exkluzivní akvárium. V nabídce je již dnes hromada přírodopisných filmů, které staví právě na dokonalém 3D obrazu. Tvůrci si vybírají vizuálně působivá prostředí – korálové útesy při pobřeží, sopky, řeky a podobná místa. Jestliže si chcete u vás v obýváku udělat vlastní IMAX, doporučujeme hlavně tyto tři filmy: 7 divů sluneční soustavyUltimate Wave: Tahiti a Podmořský svět. Všechno je to jen v angličtině, ale to nevadí.
 
Koho zajímají jiné divy přírody, ať si pořídí filmovou verzi každoroční přehlídky modelek ze Sports Illustrated. Za patnáct dolarů se můžete třicet minut dívat na to, jak se na havajských plážích povalují 3D topmodelky. Těžko v tomhle počasí najdete rozumnější investici.

 

[koupit_link]

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS