Kultura

Supraphon online – perly z archivu konečně ke stažení

Už i v Česku si můžete legálně koupit a stáhnout hudbu. K české verzi iTunes teď máte možnost koupit si digitální nahrávky z nabídky vydavatelství Supraphon, které jsou k dostání na adrese www.supraphonline.cz. Nabídka se zaměřuje na populární a vážnou hudbu a mluvené slovo. Zatím je ke stažení nějakých 40 000 souborů. Stahovat můžete ve formátu MP3 nebo v bezztrátovém FLAC. Nepotřebujete k tomu žádný další software, do počítače se vám stáhne jednoduše složka, navíc soubory nemají žádnou ochranu proti kopírování, takže nebudete mít problémy při přehrávání na různých zařízeních.

Výhoda pro českého zákazníka spočívá právě v bohatém archivu. Konečně si můžete znovu poslechnout desky, které se vám kdysi rozlámaly při stěhování. Pár takových jsme pro vás vybrali.

Marsyas (jubilejní edice 1978-2008)

 

Zuzana Michnová, Petr Kalandra a Oskar Petr. Album legendární české folkrockové skupiny z roku 1977 je třicet let po vydání na LP doplněno o bonusový disk s alternativními nahrávkami albových písní. Remastering provedli ve studiu SONO, výsledek si zároveň uchoval původní energii. Stojí to 139 Kč.

 

Pavel Bobek – Antologie (výběr)

Všechny zásadní písně českého Johnnyho Cashe. Jde o coverze písní, které proslavili jiní, na antologii jsou pouze dvě původní písně. CD využívá původní verze nahrávek, které prošly remasteringem. 33 písní, dvě CD, cena 139 Kč.

 

Miki Volek – Pop galerie

Miki Volek byl legenda českého rokenrolu. Vrcholu popularity dosáhl v první polovině šedesátých let. Blonďák s černými brýlemi, oblečený v přiléhavých kalhotách, špičatých botách a ověšený zlatými řetízky -kam se hrabe Elvis. Tato kompilace obsahuje 24 písní v angličtině i češtině za 69 Kč. Ideální deska na mejdan.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS