Koncept

Vezměte iSekeru a iPilu a vyrobte si iStrom

Mezi pracovní nástroje výrobců zvukových zařízení patří asi spíše pinzeta než širočina a spíš pájka než klín a kalač. V Rakousku na to jdou ale jinak; zajdou do lesa, vezmou pořádnou kládu a vyrobí vám z ní takový hifi systém, že vám polezou oči z důlků. Zapomeňte na lakovanou překližku a hmoždinky ve zdi – když vám tahle eko-bedna spadne na nohu, tak je po vás.

Rakouské KMKG Studio se zabývá architekturou a designem, zajímají ho veřejné prostory a jejich využití se zřetelným přesahem k ekologii. Koncept „hrající klády“ je tvořen pořádným kmenem třešně, topolu nebo smrku, který tvůrci vydlabají a do vzniklých prostorů zasadí zvuková zařízení od firmy Arcam a „udělátka“ pro iPhone a iPod. Dřevo pak funguje jako ideální ozvučnice.

Potřebnou kládu si můžete klidně vyhlédnout sami při procházce v oblíbeném lese a potom jí dopravit do oblasti Štýrský Vuklanland, kde se vám o ní postarají tesaři z firmy „Tischlerei Lenz“. Statika, který vám řekne, jestli se vám pod vaší novou dokovací stanicí nepropadne podlaha, už si musíte zajistit sami.

Pokud si chcete hrající špalek pořídit, napište si o něj na studio@kmkg.org .

 

< >
2011_kmkgstudio_itree_press_hotelroom_graz_wiesler
2011_kmkgstudio_itree_press_backside_graz_depot
2011_kmkgstudio_itree_press_studio
iTree-slide

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS