Hudba

Zuzana Lapčíková a její rozchody a návraty

Zuzana Lapčíková je zpěvačka a cimbalistka, která se především věnuje folklóru. Než po přečtení této věty tuto zprávu zase zavřete, vězte, že folklór je to samé jako „etnomusic“ a že Lapčíková u nás představuje jedno z největších jmen tohoto žánru. Má za sebou také alba fúzující lidovky a jazz nebo třeba nahrávky s Pražskou komorní filharmonií.

[koupit_link]

Supraphon právě vydal její poslední album, které nahrála se svým kvintetem (jazzový kvartet plus cimbál). Jmenuje se Rozchody – návraty. Jako vždy deska obsahuje písně vycházející z lidové tradice, které jsou obohaceny nejen aranžérsky, ale často také autorsky. Jestliže má Lapčíková zázemí v lidové hudbě a její kapela spíše v jazzu (třeba kontrabasista Josef Fečo nebo saxofonista Rostislav Fraš jsou naprosté tuzemské špičky), je jasné, jak to asi zní. Klid, mír, v širém poli hruška a vedle ní léščina (ať už je to cokoliv). Jestli už vás obtěžuje hluk, ale nemáte rádi ticho, tak si to kupte..

 

Případně si tady kupte tohle loňské album stejné sestavy, které se jmenuje Maria Panna Přečistá – písně adventu a vánoc z Moravy. Ještě snad o poznání jemnější album, které vám může skvěle posloužit jako vánoční dárek, pokud už třeba mají vaši rodiče dost Ryby.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS