Kultura

Beach Grandpas are back!

Kluci z pláže po po padesáti letech popadli surf. I když už jich moc nezbylo. Vlastně jenom jeden… 

 

Kolik takových titulků, které slibovaly návraty slavných hvězd, již pop music zažila? V případě Beach Boys, jejichž nejúspěšnější éra je pevně zakotvena v 60. letech, se jedná o zprávu zcela překvapivou. Skupina, jež se proslavila stylem zvaným surf rock a písněmi jako „Good Vibration“ nebo „Surfin‘ USA“, v příštím roce oslaví padesátileté výročí (v roce 1962 totiž debutovala albem Surfin‘ Safari) a symbolicky tak odehraje padesát koncertů. Turné zahájí už v dubnu v New Orleans na Jazz & Heritage Festivalu, kde vystoupí vedle Eagles, Foo Fighters, Janelle Monae nebo Florence & the Machine.

 

 Beach Boys, kteří byli v roce 1988 uvedeni do rock’n’rollové síně slávy, si kulaté výročí připomenou také několika deskami. Jedna z nejodvážnějších a nejočekávanějších desek 60. let, legendární album „Smile“ z přelomu let 1966/1967, vyšlo teprve na konci minulého roku. Pro mnohé je do jisté míry zklamáním ponechaný zvuk v monofónní verzi, na druhou stranu ona zachovaná autenticita soundu 60. let je dnes vnímána jako hudební dokument své doby a fanoušky si zcela jistě najde. Dále se počítá s vydáním kolekce největších hitů a nakonec i se zbrusu novým albem „Celebration“, které chce kapela natočit v sestavě Brian Wilson, Mike Love, Al Jardine, Bruce Johnson a David Marks.

 

 

Jak už to bývá u comebacků zvykem, vždycky se najde nějaké to ale… Ze tří bratrů Wilsonových zůstala naživu jen skladatelská duše skupiny Brian, ostatní již nežijí. Dennis Wilson, frontman kapely po roce 1967, se v devětatřiceti letech utopil v prosinci roku 1983, když se opilý potápěl v moři. Jeho bratr Carl Wilson zemřel roku 1998 na rakovinu. Ze tří sourozenců tak zůstal naživu paradoxně jen Brian, od začátku ten nejvíc psychicky nemocný člen skupiny.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS