Kultura

Cinematic Orchestra: 18. ledna v Praze v Lucerna Music Baru

 

Podruhé do Prahy příjíždí kapela, která platí za zásadní co se týče downtempa a elektronikou ovlivněného jazzu.

 

Těžko říct, jestli nazývat Cinematic Orchestra kapelou, orchestrem, projektem, nebo čím vlastně. Nejspíše všechno dohromady. V každém případě jsou to jednotlivě vynikající hudebníci s kořeny v jazzu, kteří ale tvoří hudbu, kde se akustické nástroje se samply a různými elektronickými serepetičkami prolínají v převážně poklidných plochách, hezkých melodiích a v prostorech, do kterých se vám chce vběhnout – nejlépe nazí, jak vás pámbu stvořil – a plovat vzduchem, pěnivou vodou a lesem padajících hvězd.

 

Koncert v klubu Lucerna Music Bar se koná 18.1.2012. Vstupenky koupíte tady.

 

Možná trochu kýč, ale proč by ne. Kořeny CO jsou zčásti v okouzlení filmovou hudbou – a ta je přece od toho, aby barvila film emocemi. Jedno album dokonce – Ma Fleur – je dokonce zamýšleno jako soundtrack k nenatočenému filmu, jednotlivé skladby pak byly do různých filmů použity (např. tato křehká skladba byla použita do filmu The Tree s Charlotte Gainsbourg).

 

Emoce, které si z koncertu v Lucerna Music Baru odnesete, vás rozhodně nebudou pudit k tomu, abyste cestou domů převraceli popelnice; spíše si doma se svým partnerem vykouříte jointa a tu noc zplodíte krásné miminko s indigovou aurou. Můžete si během toho pouštět právě zmiňovanou desku Ma Fleur z roku 2007, kterou můžeme vřele doporučit.

 

[koupit_link]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS