Hudba

Dvě hudební novinky: Lana del Rey a Ed Sheeran

 

Zpěvačka Lana Del Rey a zrzavý chlapec s kytarou Ed Sheeran přicházejí s novými alby.  

 

Lana Del Rey patří na hudební scéně k největším objevům posledních měsíců. Mladá zpěvačka prorazila svým debutovým singlem Video Games, který se záhy vyšplhal na nejvyšší příčku hitparády iTunes hned v devíti zemích světa. Samu zpěvačku mohutný úspěch zaskočil; pár svých skladeb totiž dala k poslechu zdarma online a nijak neplánovala, že by zrovna skladba „Video Games“ měla být průlomovým singlem. Produkce Lany Del Rey navíc sklízí i výtečné kritiky, proto se vydání její debutové desky očekává s velkou netrpělivostí. Její album dostalo název Born To Die a vyjde již 30. ledna. Předcházet mu bude stejnojmenný singl, ke kterému Lana stihla natočit i videoklip.

 

 

 

Oproti tomu Ed Sheeran se pohybuje na prknech pódia již od roku 2005, svoje debutové album vydává v české distribuci ale až nyní. Songwriter má především osobitý styl vyjadřování, sebejistý vokál kombinující folk, rock, rap a grime. Vystupuje jen se svoji kytarou a krabičkami, se kterými vytváří vlastní zvukové smyčky a improvizace. Ed Sheeran je typický produkt nového tisícletí. Z ohromného množství konkurence jemu podobných písničkářů se nakonec dokázal prosadit v dnešním digitálním věku svoji pílí – odehrál stovky koncertů a vytvořil si vlastní fanouškovskou základnu, která se každým dnem zvětšuje.

Když mu jeho management tehdy radil, ať se trochu ukázní a obarví si svoje zrzavé vlasy, Ed složil svou slavnou skladbu You Need Me, I Don´t Need You, kde se všem posměváčkům vysmál zcela po svém. Během dalšího roku vydal pět EP, každé úplně jiné, ale každé pro něj typické.

Loni v únoru, po dvou letech neustálého koncertování, Ed nahrává živou verzi „You Need Me, I Don´t Need You“ pro SBTV, hlavní kanál YouTube. Během dvou dnů klip shlédlo 100 000 diváků a k dnešku se může pochlubit 5 miliónovou návštěvností

V září letošního roku Ed vydal zatím pouze pro Velkou Británii album s názvem `+´. „Rád všem říkám, že to je strašně pozitivní deska,“ směje se Ed, „ale ve skutečnosti se mi to znaménko moc líbí. Je to také jeden krok kupředu od všech svých nezávislých nahrávek.“

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS