Kultura

Kapela hvězdných muzikantů Black Stone Raiders: 9. února v Praze

V rámci koncertní série Prague International Bluenight vystoupí 9. února v Lucerna Music Baru zcela nová formace s názvem Black Stone Raiders, v níž účinkuje trio prvotřídních muzikantů.

Z téhle tříčlenné skupiny čiší čirá radost. Všichni mají za sebou vystupování na stadiónech, ocenění Grammy, celý lesk a bídu showbyznysu… a tak se na to všechno na nějakou dobu vykašlali a ve třech objíždějí malé kluby a hrají si, jak jim zobák narostl. Jak často si můžete zajít do klubu  za necelé čtyři stovky na koncert držitele dvou Grammy, kytaristy přirovnávaného k Hendrixovi a basisty od Rolling Stones?

Black Stone Raiders jsou baskytarista Darryl Jones (basista z Rolling Stones, jinak hrál s Milesem Davisem nebo třeba s Madonnou), bubeník Will Calhoun (Living Colour) a kytarista Jean-Paul Bourelly (ten hrál také s Miles Davisem). Jedni z nejlepších a nejuznávanějších současných hráčů zahrají originální směsici rocku, jazzu a junglu. Ale proč název Black Stone Raiders? Darryl Jones k tomu dodává: „Název Black Stone Raiders je odvozen od chicagského gangu Black Storm Raiders. A protože jsem byl členem kapely Rolling Stones, tak proto ten název.“ Ať už je minulost všech zúčastněných jinak pestrá a bohatá, už nyní je jasné, že se bude jednat o jedinečnou událost, kde nebude nouze o energický a originální blues rock s přesahy k jiným žánrům.

[listky]

Poslechněte se, jaké to asi bude:

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS