Hudba

Paul McCartney: Kisses on the Bottom

 

Paul McCartney ohlásil nové album, kde vzdá hold svým idolům. Jak slibuje název desky, bude tak dělat skutečně osobním způsobem…

Paul McCartney  o svých hudebních vzorech, které ho inspirovaly při psaní písní, v minulosti moc často nemluvil. Proto je nanejvýš překvapivé, že slavný hudebník plánuje album, na němž chce vzdát hold všem jeho hudebním idolům, kteří ho ovlivňovali v jeho dosavadní tvorbě. 

 
Již na 7. února letošního roku je ohlášeno vydání desky s názvem Kisses On The Bottom, kde Paul představuje písně těch, kteří ho vlastně přivedli ke skládání, ale zároveň i několik svých nových kompozic, jež jsou právě těmito umělci inspirování. „Nad tímto projektem jsem přemýšlel již řádku let, ale až tentokrát jsem si řekl, že pokud takové album nenatočím teď, tak už ho nenatočím nikdy,“ uvádí k celému projektu sám autor.

Deska vznikala v legendárních Capitol Studios v New Yorku, Los Angeles a Londýně, a to pod producentskou taktovkou cenami Grammy ověnčeného Tommyho LiPuma a dále zpěvačky a skladatelky Diany Krall a její kapely.

Natáčení bylo pro samotného McCartneyho úplně novou zkušeností. Jde totiž o první desku, na které se představuje pouze jako zpěvák a nehraje na žádný hudební nástroj. „Celé natáčení bylo velmi spontánní až organické, dávalo mi vzpomenout na dobu s The Beatles. Tehdy jsme prostě přišli s nějakým nápadem písně, dali ji do placu a zkoušeli ji nahrát mnoha způsoby a v mnoha aranžích, dokud jsme nebyli spokojeni,“ dodává McCartney.

Na albu, kde vzdává hold takovým legendám, jakými byly Fred Asteire, Harold Arlen či Cole Porter, se dočkáme i dvou exkluzivních hostů. V jedné z písní Paulovi zahostoval Stevie Wonder, v další pro změnu Eric Clapton.

Prvním singlem je skladba „My Valentine“, ve které hostuje již zmíněný Eric Clapton. Poslechnout si ji můžete zde – je vážně skvělá, Mc Cartney v ní zpívá jako Sinatra.

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS