Hudba

Charlotte Gainsbourg: Stage Whisper

Charlotte Gainsbourg se na novém albu Stage Whisper definitivně zbavuje nálepky „zpívající herečka“. 

 

Charlotte Gainsbourg je všestranně nadaná herečka a zpěvačka, která je ještě ke všemu přidrzle krásná. Není se čemu divit, když byl jejím otcem  básník, muzikant, režisér a buřič Serge Gainsbourg a matkou modelka Jane Birken, jejichž společný duet Je t’aime… moi non plus znamenal pro sexuální revoluci něco jako výstřel z Aurory. Rodinné zázemí ji přímo předurčilo, aby se z ní stala herečka – zatím hrála ve více než třiceti filmech. Nutno zmínit její zatím poslední úspěch ve filmu Larse von Triera  Antikrist, za nějž si odnesla cenu pro nejlepší herečku na filmovém festivalu v Cannes.

 

 

Kariéru zpěvačky odstartovala v patnácti letech, když pod taktovou svého taťky natočila svoje debutové album Charlotte for Ever, které je z dnešního pohledu spíše úsměvné. Suverénně vstoupit na hudební dráhu se jí podařilo až v dospělosti. Právě nyní vychází oficiálně v pořadí čtvrté album Stage Whisper, na němž se opět podepsal fenomenální hudebník Beck.

 

Minialbum o osmi skladbách je výletem do Charlottina barevného světa harmonií, který zůstává věrný francouzskému šansoniérství, ale zároveň pootvírá dvířka na taneční parkety díky elektrovsuvkám Terrible Angles nebo Paradisco, v nichž se je opět cítit příjemný cynismus dnešní doby. Charlottinou vizitkou ale zůstaly i nadále tajemné a psychedelické balady, jejichž náladu podpořil svou specifickou hrou na strunné nástroje Charly Fink z kapely Noah & The Whale.

Stage Whisper je na první poslech spíše minimalitické EP. Proto není divu, že novinka vychází v luxusním balení, jež je doplněné o živák z turné z období alb 5.55, které skládala s Air, a IRM, kde jí asistoval zmiňovaný Beck. Pokud Charlotte Gainsbourgovou neznáte, je tento komplet ideální způsob, jak se s její tvorbou seznámit.

 

A takhle nějak to na začátku sedmdesátých let znělo, když Serge a Jane pracovali na malé Charlotte. Při poslechu písně Je t’aime… moi non plus se našim matkám dodnes rozsvěcují oči…

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS