Hudba

Chimes of Freedom: 50 písní Boba Dylana

Sting, Lenny Kravitz, Elvis Costello, Knaan, Adele a další umělci se scházejí na počest 50. narozenin Amnesty International.

 

Kompilace “Chimes of Freedom” se prodává jako sada čtyř CD. Název znamená “Zvony svobody” a odkazuje na stejnojmennou píseň Boba Dylana z roku 1964. Na albu se v padesáti písních objevuje asi sedmdesát umělců, jsou mezi nimi „obvyklí podezřelí“, které byste na podobné desce čekali, jako třeba Joan Baez, Sting nebo Marianne Faithful; přizvání jmen jako Lenny Kravitz, Knaan, Adele, Bryn Ferry nebo Ziggy Marley zaručuje, že se bude jednat o docela multižánrový zážitek.

 

 

Album si můžete objednat na Amazonu, evropská edice by měla vyjít 6.2. 

 

Deska vzniká coby dárek k padesátému výročí založení organizace Amnesty International a všechen výtěžek jde na podporu její činnosti. Jde o mezinárodní organizaci, kterou založil v roce 1961 londýnský právník Paul Benenson, který si jednoho dne – poté, co si přečetl novinový článek o tom, jak v Portugalsku zatkla tajná policie dva studenty, kteří si v kavárně přiťukli na svobodu – řekl, že s otázkou lidských práv je třeba něco dělat. Jádro činnost AI tkví v dělání rozruchu ve chvíli, kdy se doslechne o evidentně nespravedlivém zatčení, procesu a jiné zvůli státu ke svým občanům. U nás se v sedmdesátých a osmdesátých letech AI angažovala např. při procesu s Plastic People of Universe. Více informací najdete na stránkách české pobočky AI.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS