Kultura

Ildebrando d´Arcangelo: hezoun z La Scally v říjnu v Praze

V Obecním domě sotva sesbírali podprsenky a podvazky, které na jeviště naházely fanynky žhavého Jonase Kaufmanna, a už se do Prahy chystá další charismatický brunet – tentokrát bassbaryton a plné ruce práce budou mít tentokrát uklízečky v Rudolfinu.

 

Kdyby už nic jiného, tak by měl Ildebrando d´Arcangelo vyhrát cenu pro nejsrandovnější jméno na hudebním „okruhu“. Jeho stylizace – tedy mimo jeviště  – je založena na smyslných pohledech á la Antonio Banderas a otrhaných džínech a rozevlátých dlouhých vlasech ve stylu Tomáše Skuhravého. Na jevišti ale platí za nadprůměrného herce se smyslem pro komiku a je vyhledávaný třeba v Mozartových operách – největší úspěch měl v donu Giovannim či Figarově svatbě, na repertoáru má ale také belcantové role či barokní hudbu.

 

 Koncert se koná 23.10. v sále Rudolfina.

 

[listky]

 

Pro Ildebrandovy fanoušky je dostání například záznam Figarovy svatby z La Scally z nastudování v loňském roce, kde druhou hlavní roli zpívá Dianne Damrau, o jejíž nahrávce Lisztových písní jsme psali nedávno. A pokud máte tuto operu opravdu rádi, můžete si s Ildebrandem koupit ještě tutéž operu v nastudování s Vídeňskými filharmoniky, kde zase zpívá Anna Netrebko.

 

Program pražského koncertu sice není takhle dlouho dopředu daný, dá se ale předpokládat, že právě Mozart na repertoáru bude zastoupen dost často – už jen proto, že poslední Ildebrandova nahrávka je právě tomuto skladateli zasvěcena. Pokud vás zajímá, jestli tenhle spaghetti-kovboj ve špičatých botách opravdu zpívá Mozartovy árie, nebo nějakou jejich country úpravu, jak by se mohlo z obalu zdát, kupte si tuto nahrávku od Deutsche Gammophon.

 

 

Je docela s podivem, že na YouTube nenajdete zase až tak moc záznamů tohoto pěvce, který si na pódiovém vystupování zakládá. Jednoho – slušně ostříhaného a pěkně nagelovaného – Ildebranda jsme ale našli; překvapivě v árii Se vuol ballare z Figarovy svatby.

 

 

Ukázky z výše zmiňovaného mozartovského alba si pak můžete poslechnout v tomto videu. Začíná to – překvapivě – árií Se vuol ballare z Figarovy svatby.

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS