Kultura

Laibach vyrážejí na turné k filmu Iron Sky


Kultovní slovinská skupina Laibach se u příležitosti netrpělivě očekávané evropské premiéry filmu Iron Sky vydá počátkem dubna na turné, v rámci kterého zavítá 5.dubna i do pražského Paláce Akropolis.

 

„Přicházíme v míru“ ubezpečují Laibach své fanoušky v názvu turné a slibují na něm představit nejen hudbu z tohoto filmu, ale také pár zbrusu nových písní z dvou  jejich nadcházejících alb a průřez tvorbou od 80. let do současnosti.

Laibach jsou ojedinělým hudebním uskupením. Prosluli zejména podivuhodnými coververzemi známých rockových skladeb od Rolling Stones (Sympathy For The Devil), Beatles (Across the Universe či I´ve got a feeling) nebo One Vision od Queen, jimž vdechli vlastní interpretací zcela nový život. Ostatně v roce 1988 natočili album Let It Be, které je naprosto celé předělávkou stejnojmenného alba od Beatles.

 

 

Zásadní průlom nastal pro kapelu s vydáním alba Opus Dei a následným turné se zapsali do dějin rockové historie. Největší senzací se stala jejich předělávka Jesus Christ Superstar z roku 1996, která se od originálu liší svoji brutální kytarovou hrou. Laibach provokují svými pódiovými převleky, ironizující světové dějiny. Kontroverzi si vysloužili především sarkastickými převleky nacistických pohlavárů.

Film Iron Sky se odehrává na úplném konci 2. světové války. Důstojník SS Hans Kammer vypouští z Antarktidy první vesmírné lodě na Měsíc, kde vybuduje tajnou vojenskou základnu Schwarze Sonne. Přijde rok 2018 a světe div se, nacistická invaze na Zem je opět aktuální hrozbou… Laibach spolupracovali na přípravě filmu od samého počátku. Ve své hudbě odkazují na skladatele Richarda Wagnera, jehož tvorbu nacističtí vůdci záměrně zpolitizovali.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS