Kultura

Metallica v Praze živě přehraje své slavné Černé album

Oblíbená formace ze San Franciska se po dvou letech vrací do České republiky. Vzpomene na svůj nejzásadnější počin „černé album“ z roku 1991, které zahraje kompletně celé k příležitosti jeho dvacetiletého výročí. Naživo tak budou slyšet skladby, jež Metallica do koncertního playlistu v minulosti příliš nezařazovala, jako například The God That Failed, Through The Never, Holier Than Thou nebo My Friend Of Misery.

 

Přehraje kompletně svůj největší trhák „Black album“ z roku 1991. „Černé album“ se stalo pro kapelu po jeho vydání zcela zásadním. V době vydání rozdělila fanoušky Metalliky na dva tábory. Zatímco ortodoxní fans jen tak neskousli komerční balady Nothing Else Matters nebo The Unforgiven, které kapelu katapultovaly na přední místa rádiových hitparád, mnohé posluchače středního proudu naopak zcela nadchly. Od thrashmetalových alb Kill ´Em All, Ride The Lighting, Master Of Puppets nebo …And Justice For All, kde převažovaly harmonicky komplikované skladby s agresivními texty, se deska lišila svou těžkopádností, barevností a především melodickým vokálem, jenž frontman James Hetfield pod dohledem zkušeného producenta Boba Rocka vybrousil do dokonalosti.

 

Vstupenky stojí od 1490 Kč do 2490 a koupíte je v síti Ticketpro.

 

Jestliže předchozí texty pojednávaly o válce, ničení a jako „blietzkrieg“ útočily na všechno okolo, Metallica jakoby naráz vyspěla. Pěla o sebedestrukci, individualitě, tajemné nahodilosti, nelítostném osudu a nabízela světu podivuhodnou alternativu žánru grunge, který tenkrát vládl na rockové scéně. Sanfranciská formace dokázala nenásilně vstoupit do mainstreamových vod, aniž by zaprodala svoje thrashmetalové kořeny. Alba se prodalo okolo 11 miliónů kusů. Následovalo monstrózní turné s Guns N´Roses a megakoncert v San Diegu, z něhož Metallica pořídila první živák Live Shit: Binge & Purge. Od té doby se stala jednou nejprodávanější metalovou kapelou, přestože kontroverzí se nebojí. Poslední album Lulu, natočené společně s Lou Reedem, bylo veřejností i kritikou přijato zcela negativně. Proto je možné, že si tímto vzpomínkovém turné chce Metallica napravit svoji reputaci u fanoušků, kteří Lulu zcela odepsali.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS