Hudba

Brooks Robertson: Into the Trees

Pokud se rádi necháváte přivést v úžas “prostou” virtuozitou hry na nástroj, která nepotřebuje doprovod ani složité aranžerské výmysly, zkuste desku 23-letého kytaristy Brookse Robertsona Into the trees.

 

Tento mladík z Oregonu, který se pohybuje na scéně už asi deset let, je virtuózem kytarové techniky “fingerstyle” – čili “vybrnkávání”. Vyhrál několik kytarových soutěží, má za sebou evropské turné a technika jeho hry nutí nevěřícně kroutit hlavou i kolegy z oboru. Třeba držitel Grammy Lee Ritenour se vyjádřil v tomto smyslu: “Když jsem slyšel kytarovou virtuozitu Brookse Robertsona, byl jsem naprosto paf. Brooks má velmi originální zvuk a techniku a je neuvěřitelně vyhraný. Se svojí kytarou předvádí skvělou hudbu. Jsem si jistý, že Brooksova hudba bude zajímat lidi na celém světě a že on sám má před sebou skvělou kariéru.

 

 

 

Deska “Into the Trees” je jeho v pořadí třetí nahrávkou. Je pojata jako pocta zesnulému Brooksovu příteli a učiteli Busteru B. Jonesovi. Obsahuje výběr Brooksových nejoblíbenějších melodií z jeho vlastní autorské dílny. Žánrově je rozkročené mezi blues, jazz, folk, latinu až bossa novu, to vše v úpravách pro kytaru s občasnou výpomocí druhé kytary a banja, případně flétny či saxofonu. Brooks zvládá hrát zárveň melodii, basovou linku i doprovod, jeho skladby využívají jak jazzové, tak i funky postupy (technika “slapování”). Nahrávka, kterou si interpret vydal sám, je navíc velmi dobře zvukově vybavená, všechny skladby mají hloubku, atmosféru a dynamiku.Pokud hledáte nového mladého kytarového virtuoza, s Brooksem určitě neuděláte chybu.

 

 

 

 

 

A tady je žák i jeho učitel dohromady…

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS