Audio / Fullstars love / Hi-FI

Davone Ray: dánská preciznost inspirovaná klasikou

Dánská firma Davone se specializuje na výrobu audiofilských zvukových systémů, jejichž poznávacím znamením je dřevo ohýbané do roztodivných tvarů a přírodní materiály.

 V současnosti tvoří katalog Davone čtyři položky: Mojo, Rithm, Ray a Grande. Pravděpodobně nejúspěšnějším produktem jsou reproduktory Ray, které v roce 2010 získaly titul Object of Desire od časopisu Wired a ocenění Audio Oasis Award na Rocky Mountain Audio Fest v roce 2011. Základem je ohýbané dřevo podle technologie, kterou dánští mistři dovedli k dokonalosti. Reproduktor je uzavřen do dvou ohnutých dřevěných desek, které celému systému dávají tvar, který jako by vypadl z oka Lord´s Media Center od Jana Kaplického, které stojí na londýnském kriketovém hřišti. Inspirací, kterou však výrobci sami přiznávají, bylo legendární křeslo Eames Lounge Chair z roku 1956 – jak vidíte na obrázku níže.

 

 

Oválný tvar a použité materiály nejsou samoúčelné, naopak slouží ve prospěch zvukové dokonalosti. Zvukový zdroj tvoří přední 1´´ výškový reproduktor, 8´´woofer je umístěn v zadní části;  proto by byla velká škoda stavět Ray proti stěně – tyto reproduktory potřebují prostor.  Jedinečnost tohoto výrobku je umocněná také použitými materiály – kromě dřeva a kovu je to také například kvalitní černá kůže, která pokrývá přední a zadní panel. 

Výška celého systému činí 73 cm, šířka je 59 cm, váha je 59 kg.

Technická specifikace zde na stránkách výrobce.

Vidět a slyšet Raye můžete u nás v showroomu.

Fullstars s.r.o.
Vinohradská 1200/50
120 00 Praha 2   

 

 
< >
LMC
ray_4
Ray_2
ray_3
eames chair
davone_1
ray_5
davone_slide

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS