Hudba

John Scofield: A Moment´s Peace

Na zatím poslední nahrávce jazzový kytarový mág intimně rozezněl struny všech uctívačů jemných bebopových melodií a melancholických balad. Překvapení? Do jisté míry ano, byť se tento vývoj u této jazzové legendy, jež se nebála v minulosti zabrousit k soulové nebo funky rytmice, dal skoro najisto čekat.

 

John Scofield kráčí ve stejných šlépějích, jako tomu bylo případě gospelového předchůdce „Piety Street“. Důraz se klade na sladkohořké harmonie, využívající notnou dávku blues, odlehčené jazzové inspirace a intimní poetiku, kterou umocňuje doprovod v podání bubeníka Briana Bladeho, klávesáka Larryho Goldingse a basisty Scotta Colleyho. Kolekce dvanácti písní se drží v poklidných vodách, z nichž nás ve stejnoměrných časových rozestupech probouzejí eklektická sóla, jež nijak neopouštějí důsledné frázování celého kvartetu. Snad nejvíce dráždivý je Sco ve vlastním sebevykrádačství, myšleno ale v tom nejlepším smyslu slova.

 

 

 

Šeptané blues v „Gee baby, Ain´t I Good To You“ skrývá v sobě pořád onen žhavý dotek medúzy, jako tomu bylo v případě slavných opusů „Electric Outlet“ nebo „Groove Elation“. Mistr jazzových balad se ale nebojí posunout se za horizont vlastních možností. Působivě a minimalisticky podaná píseň „Plain Song“ ukrývá v sobě tak intimní groove, že máte pocit, že Sco funkuje jako zamlada. Ani pružně swingující kusy „Mood Returns“ nebo „You don´t Know What Love Is“ nenechají nikoho na pochybách, že Scofield nezakrněl ve svém baladickém jazzu, ale oživuje tradici velikánů, jako Miles Davis, George Duke nebo John Mayer. Holt kdo umí stárnout s noblesou, má vyhráno.

 

John Scofield: A Moment´s Peace

Formát: Audio CD

Nahráno: 2011

Rok vydání: 2011

Vydavatel: Emarcy / Pgd

 [koupit_link]

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS