Audio / Hi-FI

Libratone: svobodu pro zvuk!

Heslo dánské společnosti Libratone zní: To liberate sound. Jejich reproduktory se systémem FullRoom vyhlašují celkovou amnestii pro zvuk spoutaný v klasických „krabicových“ reproduktorech.

 

U kodaňské společnosti Libratone ale nejde jenom o osvobození zvuku. Tři hlavní principy, na kterých staví svou filozofii, znějí takto: bezdrátové technologie, hi-fi zvuk a skandinávský úsporný design. Libratone překračuje zažitá hi-fi schémata a své výrobky navrhuje tak, aby se přizpůsobily životnímu stylu zákazníků – jde především o kontext, v jakém produkt funguje.

Tyto představy vtělila společnost do dvou svých reproduktorů – Libratone Live a Libratone Lounge. Obě využívají technologii FullRoom. Na rozdíl od standardních reproduktorů, ze kterých se zvuk line pouze jedním směrem – tedy přímo dopředu a posluchač si tedy musí hledat pro optimální poslech prostor mezi nimi (tzv. sweet spot), z reproduktorů Libratone hraje zvuk podobně jako z akustického hudebního nástroje, tedy všemi směry. Uvnitř je totiž pět zvukových jednotek s pěti kvalitními zesilovači, které jsou nasměrovány tak, že pokrývají celý prostor kolem. 

 

 

Celý systém je – v souladu se základními principy – pochopitelně bezdrátový. Ačkoliv by se mohlo zdát, že skutečně audiofilní zážitek můžete získat pouze prostřednictvím kvalitních kabelů, lidé z Libratone tento názor rozhodně nesdílejí. Ručí za to, že díky technologii Appple Lossless, způsobu zpracování digitálního signálu a špičkovým hi-fi komponentům je kvalitní poslech zaručen.

 

Libratone Lounge

 

Libratone Lounge je „ten větší brácha“. Je určen k ozvučení větších prostorů, ideálně obývacího pokoje. Sám výrobce jej uvádí jako dokonalé řešení k ozvučení televize – pro televizní ozvučení je také určen 3,5 mm konektor. Lounge funguje jak na výrobky od Apple, tak i na PC – stačí si stáhnout iTunes. Ideální umístění je na stěnu, přičemž systém umístění reproduktorů neubírá nic na proklamované 360° kvalitě zvuku. Rozměry 100 x 22 x 12 cm, váha 12 kg, výkon 150 W. 

 

 

 

Libratone Live

 

Pro Libratone Live platí to samé, je však určen pro přenášení – jak napovídá jeho stylové chromové držadlo. Při stejném výkonu má rozměry 47 x 19,5 x 15 cm. Nemá vlastní baterii, pro přehrávání je třeba použít elektrický zdroj. Zvnějšku je potažen jemným italským kašmírem. Stejný princip v trochu odlišném designu pak vyznává ještě reproduktor řady Libratone Beat.

 

 

Všechny výrobky Libratone jsou k dostání ve čtyřech barevných provedeních: břidlicově šedé, borůvkově černé, vanilkově béžové a krvavě oranžové.

 

[koupit]

 

< >
libratone_slide
Libratone_live
libratone-lounge_3
libratone-lounge_2
libratone-lounge_1
libratone-live_3
libratone-live_2

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS