Hudba / Kultura

Lou Reed zahraje v Divadle Archa

Hned na začátku letních prázdnin se v Arše představí Lou Reed v rámci turné „Od Velvet Underground po Lulu“.

 

 

Poté, co americká rocková kapela Metallica oznámila svoji květnovou návštěvu v Praze, můžeme se těšit i na koncert avantgardního Lou Reeda, který vydáním alba „Lulu“ se zmiňovanou Metallicou vyvolal na jedné straně vlnu zájmu, na straně druhé vlnu rozhořčení. Těžko z poslední doby nalézt album, které by vyvolalo tak zdrcující odsudky kritiky, přitom ale Lou Reed i Metallica dokola obhajují vznik alba jako totální hudební splynutí dvou nesourodých žánrů. Už i název, jaký Lou Reed pro turné zvolil – „From VU to Lulu“ – jednoznačně říká, že bývalý předák Velvet Underground si za svým počinem pevně stojí.

 

Turné začne v Lucemburku ve středu 6. června a zahrnuje kromě pražského koncertu i několik proslulých festivalů, včetně slovenské Pohody. Kromě toho se uskuteční i několik samostatných koncertů ve Francii, Holandsku, Belgii, Dánsku a Německu.

 

Pražský koncert se koná 4. července v divadle Archa, vstupenky zakoupíte v síti Ticketpro za 880 Kč.

 

 

 

Kapela se představí v pětičlenné formaci: Lou Reed, Tony ‘Thunder’ Smith (bubny), Rob Wasserman (basová kytara), Kevin Hearn (klávesy) a Aram Bajakian (kytara) a odehrají kanonádu písní sahajících od dob Velvet Underground až k Reedově nedávné spolupráci s Metallicou na albu „Lulu“.

 

Autor písní „Perfect Day“ nebo „Heroin“  je zakladatelem tzv. psychedelic rocku. Lou Reed se nevyhýbal tématům, jako jsou sadomasochismus, transvestitismus, prostituce nebo narkomanie (viz fenomenální konceptuální album Berlin), přičemž nutno podotknout, že velkou inspirací se mu stal jeho rodný New York a jeho podsvětí.

 

 

Perfect Day v podání Luciana Pavarottiho:

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS