Hudba

Norah Jones: nová deska vyjde v květnu

Zpěvačka Norah Jones chystá albovou novinku. Deska by se měla jmenovat Little Broken Hearts a produkuje ji Danger Mouse.


Držitelka devíti cen Grammy se s respektovaným producentem sešla už zkraje loňského roku při práci na albu Rome, které Danger Mouse natáčel s italským skladatelem filmové hudby Danielem Luppim. Norah Jones pro žánrový projekt Rome nazpívala tři písně a jak se zdá, spolupráce se slovutným producentem a hudebníkem ji zaujala a bavila.

Základy písní na její nové album Little Broken Hearts vznikly takřka současně se skladbami určenými pro desku Rome. Společně s Danger Mousem se nad písničkami sešli znovu loni na podzim, aby je dotvořili. Skladatelsky se na kolekci písní podíleli oba, oba také nahráli většinu nástrojů. Norah hraje na piáno, klávesy, baskytaru a kytaru, Danger Mouse na bicí, baskytaru, klávesy a další jednotlivé nástroje. Na pulty obchodů by se album mělo dostat ještě 1. května 2012.

 

Připomeňme, že Norah Jones je jednou z komerčně nejúspěšnějších zpěvaček posledního desetiletí. Úspěch má jak u posluchačů, tak u kritiky, která si cení její umělecky hodnotné produkce a nekompromisního postoje. Danger Mouse se proslavil pirátským vydáním tzv. šedého alba, na kterém propojil bílé album Beatles s černým albem rappera Jay-Z. Následně produkoval řadu zajímavých desek (např. Gorillaz, podepsán by měl být i pod chystanou novinkou U2) a publikoval vlastní tvorbu, třeba v rámci úspěšného projektu Gnarls Barkley.

Z nové desky si zatím můžete pustit alespoň píseň Black:

 

 

A tady je od ní neodolatelná verze písně Long Way Home od Toma Waitse.

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS