Hudba

Depeche Mode: nová deska na obzoru

Také jste si mysleli, že už to „depešáci“ dávno vzdali a už o nich uslyšíme jenom na retrodiskotékách? Není tomu tak. Skupina se v těchto dnech chystá do studia.

 

Po třech letech od posledního počinu „Sounds Of The Universe“, kdy se elektrosynthpopová formace vrátila ke svým kořenům z osmdesátých let, se fanoušci Depeche Mode dočkají konečně nového alba. Zpěvák Dave Gahan se nechal slyšet, že kapela má připraveno okolo dvaceti skladeb a k natáčení dojde pravděpodobně na začátku dubna. K tomu dodal, že tentokráte budou k novým skladbám přistupovat zcela jinak, než doposud. „Museli jsme vyzkoušet zcela nové věci. Sešli jsme se zajímavými lidmi, kteří nás v procesu skládání inspirovali a dali nám nové podněty a posunuli naše skladby zcela jiným směrem. Protože není nic nudnější jít do studia s pocitem, že předem víš, jak to dopadne.“

 

 

 

Na konci roku buďme tedy překvapeni, čím nás Depešáci překvapí. Ve své kariéře se dokázali nenásilně vymanit z elektropopového soundu a aklimatizovali se na rockovou a grungeovou vlnu, na které se svezli s albem „Ultra“. Těžko říct, do jakého žánru se Gahan a spol. hodlají vrhnout dnes. Takto zněli v roce 1997 ve snaze spojit své černé kožené kalhoty s grungeovými kostkovanými košilemi:

 

Mezitím si fanoušci Depeche Mode můžou zpříjemnit chvíle projektem VCMG, v němž figurují mozek kapely Martin Gore a původní zakladatel Vince Clarke (Erasure). První album shrnující výsledek této zatím jednorázové spolupráce má název  „Ssss“ a vyšlo 12. března. Pusťte si z nich tyto dva singly: Spock a Single Blip:

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS