Hudba

Florence & The Machine: Ceremonials

Ledy se prolomily. Dokonce i  komerční rádia, která omílají dokola Bartošovou a Lucku Bílou, zaznamenala, že existuje někdo, jako je Florence Welch. Zrzavá královna, co miluje harfu a bombastický sound, nasadila svojí druhou deskou laťku pěkně vysoko a je jasné, že její hvězda jen tak nezhasne.

 

Na začátku byly Florence Welch a Isabella Summers, jež spolu založily kapelu Florence Robot/Isa Machine. Postupem času se ale z Florence stala uhrančivá a sebevědomá frontmanka, čímž došlo k logické personální restrukturalizací a současnému názvu kapely – doprovodné kapele The Machine velí její bývalá parťačka a stojí za spoustou jímavých šlágrů, ověnčených několika cenami Brit Awards.

Debut Lungs byl jako časovaná bomba, která smetla z povrchu zemského hvězdičky Kelly Clarkson, Leonu Lewis či dokonce Kate Bush. Masivní produkce, vypilovaná aranžmá a refrénová hitovost zajistily Florence Welch umělecké uznání a nic nestálo cestě tomu, aby rozvlnila popovou mnohovrstevnost do všech možných koutů světa. Ze zpěvačky se stala oblíbená indiepopová star, stojící někde mezi jemností Kate Nash a gospelovou uhrančivostí Adele.

 

 

Jak často prohlašovala, sama chtěla jít ještě dál: „Chci se inspirovat a neusnout na vavřínech.“ Dvojka Ceremonials je tedy o poznání ještě mysterióznější, duchaplnější a tajemnější. Celý sound alba je obalený do barokní atmosféry, jíž vévodí smyčcová  aranžmá a patetický vokál, který sladkobolně pěje nad rozbouřeným mořem harmonických proměn a melodických kotrmelců. Karnevalově pojatá Skake It Out vás extaticky srazí na kolena, stejně tak modlitba What The Water nebo refrénově chytlavá Never Let Me Go. Možná je Ceremonials o poznaní těžkopádnější nahrávka než ověnčené album Lungs, každopádně stojí rozhodně za poslech.  

 

Florence and the Machines

Formát: CD, MP3, Vinyl, CD Deluxe Edition

Vydavatel: Universal Republic

Vydáno: 2011

 

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS