Koncept

Exposed by Linski: reproduktory, co vás na beton zaujmou

Shmuel Linski je mladý izraelský nezávislý produktový a grafický designér, ročník 1982. Jako měl Picasso své modré období, také Shmuel právě prochází snadno rozpoznatelnou fází – betonovou. Beton je sice materiál, který máme spojený s místy, kde je potřeba spíše pevnost a nerozbitnost, než hladká plocha příjemná na omak. Linski se na tento materiál podíval opačně – proč nevyužít jeho syrovost i u předmětů denní potřeby. Může kombinace betonu a kovu, tolik žádaná v moderních interiérech, fungovat i u menších předmětů? 

S touto otázkou se pustil do výroby kuchyňského spotřebiče, u kterého si asi těžko představíme jinou možnost než plast – kávovaru. Přístroj nazval „Espresso Solo“ – název vystihuje, co to umí. Z toho stroje vám nevyteče žádné našlehané capuccino, macchiatto nebo nějaká jiná míchanina. Z betonové kostky vám vyteče prostě espresso – malé nebo velké. Sami posuďte, jak by se ve vaší kuchyni takový betonový golem vyjímal. Pokud myslíte, že ano, běžte si koupit vlastní kávovar a naučte se zacházet s formou na odlití betonového sarkofágu – tento přístroj je, bohužel, jenom koncept.

 

Podobné články:

Arcadian Audio: 50 kg sklolaminátu s velkou dírou na konci

Asfaltové reproduktory režiséra Davida Lynche

 Stejně jako další těžkotonážní věcička do domácnosti. Linskeho betonová variace na tuto sklolaminátovou trumpetu, o které jsme na Fullstars psali, se jmenuje Exposed. Také tady si název všímá hlavní vlastnosti výrobku – stojí před vámi nahý, jak ho tvůrce stvořil (a jak vypadl z formy), a jeho podstatu nezakrývá žádný nátěr. Stejně jako u zmíněné trumpety se autor potřeboval vypořádat s problematickými akustickými vlastnostmi materiálu a šel na to podobně – zvuk vycházející z reproduktoru v horní části je veden 93 centimetrů dlouhým kanálem do spodní části s rozšířeným ústím. Podle autora zní celá sestava výborně a zvuk není třeba podporovat nějakou další technikou zabudovanou uvnitř.

 Jestliže jsme zmiňovali beton jako materiál, který neplave, usvědčí nás z chyby pohled do galerie níže. Linskeho třetí betonový projekt se totiž týkal právě lodní dopravy. Jeho betonová kánoe dokonce v Izraeli (prý) zvítězila v závodě plavidel vyrobených z tohoto materiálu. Počet přihlášených účastníků se však neuvádí…

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS