Stavba HIFI

High End Mnichov: 10 designérských černých můr

Výstava High End Mnichov je velkolepou přehlídkou těch nejlepších. Všechny ty skvělé výrobky, o kterých jsme psali v článku High End Mnichov na vlastní oči: přehlídka toho nejlepšího, nás opravdu dostaly do kolen. Jenže o to víc vás zasáhne chvíle, kdy narazíte na výrobky vypadající tak, že byste je čekali leda tak v pořadu pro domácí kutily ve stylu „Sestroj si svoji hrající krabici“. Nekonečné hromady výrobků, které reprezentovaly, co se stane, když se nadšený hifista rozhodne společnost obohatit i na poli průmyslového designu, nás tolik šokovaly, že jsme se rozhodli zpracovat výběr toho „nejhoršího z nejhorších“ do přehledu deseti největších antidesignů z High End Mnichov 2012. 

 

Surrountec Monolog

Výrobce Surrountec je prostě Schwabische Lautsprechermanufaktur. Nechceme si prvoplánově dělat legraci z německého vkusu a smyslu pro detail, ale co nám zbývá při pohledu na tyto dva moduly proložené autoritativně nabroušenou křivkou? Monolog ze všeho nejvíc připomíná sálový počítač ze sedmdesátých let nebo autorskou představu budoucnosti z filmu Fritze Langa. Její styl má v sobě zároveň něco z vesnického tunningu vozidel a lidožravé ledničky. Výrobce na svých stránkách uvádí, že inspirací je pro něj také zen… Zajímalo by nás, kterou přesně zenovou školu mají ve Švábsku na mysli.

 

 

Cessaro Chopin

Designéři firmy Cessaro se rozhodli vytvořit si svůj trademark prostřednictvím centrálního kolečka ve stylu izolátoru vysokého vedení. Chytrá reklama zadarmo – jakmile narazíte na elektrický stožár, spojíte si jej s tímto německým výrobcem s italským názvem a výrobkem pojmenovaným po polském skladateli. Nevíme ale, co jim Chopin udělal, že se jej rozhodli ztvárnit jako tohoto depresivně se tvářícího jednookého Kyklopa.

 

 

 

Cessaro Gamma

Motiv izolátoru si v Německu tak oblíbili, že na něm založili celou další řadu pojmenovanou písmeny řecké abecedy. Alpha má jeden, Beta dva a Gamma celkem tři kulaté trumpety – u Gammy už trochu dochází prostor, kam je možné je vecpat. Zaslechli jsme, že se připravuje již i model Delta, Psí a Omega, které prý budou sestávat až z třiceti různě velikých reproduktorků, které si sami nalepíte na kus dodávané překližky. 

 

Výběr toho, co se nám v Mnichově doopravdy líbilo, najdete v článku High End Mnichov na vlastní oči: přehlídka toho nejlepšího.

 

Cabasse L´ Ocean

 

Další zástupce antropomorfní linie designu. Na rozdíl od hranatého Chopina je mořský mužíček od Cabasse plný oblých tvarů, kterých je na něm ale až přespříliš. Stejně jako Chopin se i on vyčítavě dívá na svět svým jediným okem. Výrobce zvoleným názvem L´Ocean i prezentací na stránkách směřuje naši fantazii někam na břeh oceánu, ovšem jediný příběh, jaký nás napadá je tento: Ufoni svrhli do moře armádu svých Cabasse žoldáků, kteří vylézají na břeh po své jedné noze a ze svých kulatých hlav chrlí paprsky zkázy na vše živé.  

 

 

Boenicke W20

Další německý Kriegsdesign. Tomuto kanónu chybí už jen kolečka, aby se mohlo připásat za koně a odvelet na manévry. Případně by takto nějak šílený vědec Myšpulín pojal stroj na výrobu moštu. Nutno ovšem dodat, že ostatní produkty tohoto mladého výrobce jsou velmi zajímavé. Novinka, kterou představili, však vypadla z jiného vrhu…

 

 

 

Aries Cerat

Kypr je hrdá země hluboko ve Středozemním moři blízko Turecka. Různí vládcové si tam podávali (a sekali) ruce po celá staletí, ovšem Kypřané si udrželi své tradice dodnes a jejich olivový olej je opravdové tekuté zlato. A jako z továrny na drcení oliv vypadá tento hi-fi mlejn – zeshora se do něj sype surovina, spodní pohonná jednotka s beraní hlavou roztáčí turbínu a z výpusti uprostřed vytéká výrobek.

 

 

  

German Physiks: The Unicorn MKII

Warum, mein Gott, warum? Design tohoto předmětu je téměř až úchylně morbidní. Tvůrci možná hledají své zákazníky u majitelů krematorií, ale snad i kremační pec působí veseleji než tato věc, jejíž původní účel snad má být povznášet ducha skrze hudbu. Možná, že kdyby uvnitř zmenšili zesilovač a instalovali zařízení na drcení nehořlavých pozůstatků, mohli by mít světový unikát – hrající plničku uren.

 

 

 

 Lawrence Audio

V porovnání s předchozím existenciálním designem vypadají věci od Lawrence Audio skoro neškodně – asi jako pes, který štěká, ale nekouše. Nebo jako žába, která se v nebezpečí nafoukne, aby zaskočila nepřítele. To se tvůrcům povedlo – tímto tvarem jsme opravdu zaskočeni. Na rozdíl od německých fyziků nahoře, o jejichž inspiraci pro jejich výrobek raději nebudeme uvažovat, se u Lawrenců nechali inspirovat tvary hudebních nástrojů; zpracovali je ale až kubistickým způsobem. Proč ne…

 

 

Horn: Universum 3 Way

Všechny produkty tohoto polského výrobce se vyznačují velmi silným WTF efektem, model Universum 3 Way je však alespoň roztomilý. Na první pohled sice těžko určit, k čemu vlastně má tato masožravá kytka sloužit, v každém případě ale interiér vašeho bytu ozvláštní. Špičatý a zároveň kulatý koncept nám trochu připomíná srp a kladivo, což není úplně povznášející symbol.

 

Nola Grand Reference VI

Jeden obrázek vydá za tisíc slov…

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS