Stavba HIFI

High End Mnichov na vlastní oči: přehlídka toho nejlepšího

 Navštívili jsme nejuznávanější přehlídku hi-fi přístrojů, vybavení pro domácí kina, projekční techniky a všeho možného, co s tímto oborem souvisí. Na vlastní oči jsme viděli představení nových produktů světově známých firem. Výběr toho nejzajímavějšího najdete v tomto článku.

 

Prohlídku jsme začali u výstavních stánků výrobců, jejichž produkci dlouhodobě sledujeme. Nemohli jsme si proto nevšimnout toho, že společnost Denon, o jejíchž věcech jsme psali třeba v tomto nebo tomto článku, přichází na světový trh se zbrusu novým Air Play přehrávačem Cocoon. Tato zakuklená dockovací stanice se sloganem „Cocoon – Comming Soon“ si určitě zaslouží, abychom se na ni brzy podívali zblízka.

 

 

Velkolepou exhibici předvedla dánská firma Dynaudio, jejíž bezdrátový systém XEO byl jedním z taháků celé výstavy. Na vlastní oči jsme si mohli ověřit, jak si u výrobků této firmy podává ruku kvalita reprodukce s kvalitou designu. Vedle tohoto setu pro domácí kino s dálkovým přenosem signálu se firma Dynaudio předvedla se svým systémem ozvučení automobilu. Zvuk, který se před jejím stánkem linul z Volkswagenu Passat CC, byl opravdu ohromující a nesrovnatelný s běžnými zvukovými systémy pro automobily.

 

 

Další, kdo vytáhl z garáže pořádně naleštěnou káru a zaparkoval si ji přímo před svým stánkem, byla firma Burmester. Sporťák Porsche 911, který vybavila pořádně našláplým audiosystémem, budil oprávněně velkou pozornost. Stejně jako u Dynaudia jde o naprosto jinou ligu, než na jakou je běžný uživatel zvyklý. Burmester navíc svoje výrobky vystavovala na stejně velké ploše jako Dynaudio. Na domácí půdě se prostě chtěl tento německý výrobce se sídlem v Berlíně pořádně předvést.

 

 

High End Mnichov ale není jen o špičkových přístrojích s důmyslnými tvary, se kterými se mořily týmy průmyslových designerů. Setkali jsme se i s podivuhodně „zbastlenými“ věcmi, které jako by vypadly z horečnatého snu Přemka Podlahy. Výběr toho nejstrašnějšího, co veletrh nabídl, najdete v článku High End Mnichov: 10  designérských černých můr.

 

Krásný zážitek nám přichystala švýcarská značka Revox, která vznikla už v roce 1951 jako odnož konsorcia Studer. Zdá se, že po letech útlumu se tento legendární výrobce, který proslul svými kotoučovými magnetofony, opět vrací  – když už ne na výsluní – tak alespoň na scénu. Jejich mnohareproduktorové sloupovky sice hifistu za srdce nechytnou, ale ostatní produkty domácí automatizace a dokonalé zpracování designu všech prvků je opravdu ohromující. O Revoxu se brzy rozepíšeme v dalším článku.

 

Dalším velkým zážitkem byla expozice francouzského Focalu. Ten se opět předvedl jako unikátní výrobce, jehož věci poznáte na první pohled. Měli jsme možnost zblízka si prohlédnout všechny důležité modely, které v současnosti v hi-fi řadě nabízí. Nejvíce se nám samozřejmě líbil model Focal Grande Utopia III, na který jsme  si na Fullstars nedávno také posvítili blíže.

 

 

 

 

 

 

Překvapil KEF a jeho velkolepé představení modelů Muon a Blade.

 

 

 

 

 

 

Povedený inovativní design předvedli také domácí B&M.

 

 

 

 

 

Další domácí výrobce Canton se  jako obvykle snažil o dokonalou deratizaci okolí svým ultra hlubokým basem a ultrazvukovými výškami. Nám se ale nejvíce líbila jeho výstavka s historickými modely. Nejvíce Gama 800R.

 

 

 

Nový speaker dock představil také americký Marantz. Ostatním konkuruje hlavně tím, že jej lze použít i jako reproduktor; a musíme uznat, že zvukově velmi zajímavý. Překvapí zejména basovou složkou. Expozice této firmy byla vůbec velmi poutavá – vynadívat jsme se nemohli zvláště na designové výrobky z jeho série s označením „M“.

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS