Audio / Hi-FI

Korkový gramofon od Sennheiseru

 

Společnost Sennheiser je jedním z ikonických výrobců hrajícího vybavení. Jeho produkty, od mikrofonů či sluchátek až po reproduktory se neztratí v žádné srovnávací recenzi. Aby tradiční značka trochu protáhla své přece jen letité kosti a zacílila na mladší publikum, spojila se s mladým produktovým designérem Matthewem Limem, který pro ni vymyslel tento sexy-eko-gramofon.

 

Ono s tím spojením to v tuto chvíli není tak horké, protože Sennheiser se stále ještě nevyjádřil, zda Limův gramofon zůstane pouhým konceptem, nebo zda dostane zelenou a začne se skutečně vyrábět. V každém případě by to byl od firmy chytrý tah – ačkoliv hudební trh válcují elektronické formáty a standardem pro kvalitní přehrávání je pořád ještě nějaká ta “placka” strkající se do přehrávače, vinyl, kterému se předurčovala postupná smrt, se pořád zuby nehty drží při životě; a co víc, i mladá generace se ráda nechává zlákat pocitem vlastnictví opravdového “kusu hudby”.

 

Gramofon Matthewa Lima je přesně ta věc, na kterou bychom si rádi položili svoje letité poškrábané vinyly také. Materiály, které byly k výrobě použity, nejen pěkně vypadají, navíc je za nimi příběh – tento výrobek za sebou zanechal jen velmi malou ekologickou stopu. Hlavní části jsou vyrobeny z hliníku a korku, použita byla ale také dřevotříska, bioplast a plsť. To samé platí i o sluchátkách, se kterými by měl být standardně v krabici z recyklovaného dřeva dodáván. Jako inspirace pro tvar gramofonu posloužily tvary HD výrobků Sennheiseru z osmdesátých let.

Podle designéra by případná cena, pokud by se gramofon dostal skutečně do výroby, neměla vzhledem k ceně materiálů přesáhnout 350 dolarů, což je za gramofon a sluchátka s “cejchem” Sennheiseru dohromady více než slušná cena.

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS