Koncept

Reproduktor jako náboženský artefakt

Student VŠUP Michal Strach představil svůj koncept reproduktoru jako náboženského artefaktu. Odteď můžete svoji večerní „andělíčku můj strážníčku“ přednést přímo bohům v Bang & Olufsen.

 

Michal Strach je studentem ateliéru K. O. V. (Koncept-objekt-význam) na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. V rámci své bakalářské práce představil sérii interiérových reproduktorů. Jejich základem je šasi z masivního dřeva, ve kterém je umístěna všechna elektronika (dva středobasové reproduktory, výškový reproduktor, zdroj, zesilovač). Dekorativní část je tvořena papírovým přebalem stylizujícím tvar kříže. K jeho uchycení slouží kónické dříky, které se po prostrčení papírem upevní do šasi reproduktoru. Stejným způsobem lze uchytit i další tvarové variace. Přebal je složen z 260 gramového bílého pauzovacího papíru.

Jednou z možností připojení a uchycení mp3 přehrávače je místo křížení vertikální části kříže s horizontální. Zde se nachází otvor pro držák přehrávače a 3,5 mm jack audio vstup. Druhý audio vstup, pro připojení počítače nebo jiného rozměrnějšího zařízení, se nachází na dolním okraji šasi.

 

Jako další variantu tvůrce navrhl oválný monoreproduktor, jehož textilní pokryv pulzuje v rytmu hudby a evokuje kapky dopadající na vodní hladinu. 

 

 

 A do třetice na důkaz variability sestrojil Michal Strach na tubusu reproduktoru plachtu, takže celý koncept může odplout někam dál až za obzor.

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS