Hudba

George Benson: The Other Side Of Abbey Road

Že  si uznávání interpreti  neodpustí, aby si pro radost natočili coververze vlastních oblíbenců, není věc neobvyklá. George Benson si takto natočil legendární album Abbey Road od Beatles takřka několik měsíců po jeho oficiálním vydání. A nutno říct, že z těch několik předělávek se stal pomalu stejný kult jako z originálu. A z Bensona vyhledávaný jazzman.

 

Labutí píseň Beatles je dodnes nejcennějším artefaktem minulého století. Zcela rozhádaná a frustrovaná čtveřice natočila jeden ze svých životních milníků. V té době nepříliš známý George Benson natočil několik opusů v ryze jazzbluesovém provedení, které  po instrumentální stránce předčí slavný originál.

Stačí se zaposlouchat do takřka barového cajdáku Here Comes The Sun, který volně vpluje do těžkopádného heavy riffu I Want You. Benson se obalil výjimečnými hráčskými osobnostmi, které z jednoduchých skladeb vytvořily další nadčasové dílo – třeba saxofonové sólo, které harmonickými propletenci odpovídá kytarovému protějšku, napovídá, kam se budou ubírat celá progresivní sedmdesátá léta; vždyť sólové vsuvky na The Wall od Pink Floyd jsou takřka totožné. Nijak nevadí, že Benson nedosahuje takové vokální pestrosti jako rodáci z Liverpoolu. Naopak. Všechny tracky znějí až stroze civilně, ovšem s nánosy improvizační geniality a nenapodobitelné zručnosti, která neonanuje nad originálem víc než třeba. Hospodský hit Oh Darling je stejně tak vygradovaný jako orchestrace v Something, Harrisonově nejslavnějším dojáku. Jestliže si zpestřit hudební rozhled o předělávky, s The Other Side Of Abbey Road chybu rozhodně neuděláte.

 

George Benson: The Other Side of Abbey Road 

Formát: Audio CD, MP3 download, Vinyl

Nahráno: 1970

Vydáno: 1998

Vydavatel: A&M

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS