Hudba

Beach Boys: That´s Why God Made The Radio (CD)

Že to měli zabalit Beach Boys už na konci šedesátek? Po poslechu posledního počinu That´s Why God Made The Radio se můžeme jen radovat, že tato legenda neskončila jako jejich druzi ve zbrani – Beatles. Pravda, ne že bychom museli jásat nad všemi devětadvaceti deskami, co soubor během padesáti let vydal. Mozek kapely Brian Wilson ale nezklamal a vy se tak můžete nostalgicky válet při poslechu prosluněné desky, plné letní pohody a Kalifornie.

 

Plážoví hoši (dnes již starci) nezklamali. Pořád umějí navodit atmosféru plážového válení, slunečních brýlí a surfování na mořských vlnách. Je až neuvěřitelné, jak mladistvě a invenčně celý soubor zní, což je cítit hlavně v polyfonických sborových vokálech, dokonalé harmonii a orchestrálních aranžích. Na rozdíl od rozpačitě přijatého předchozího alba Stars And Stripes z roku 1996, kde se formace vzhlédla v country, oslovila množství hvězd z toho oboru, čímž vzniknul neposlouchatelný škvár, tentokráte s přehledem vykrádá sama sebe, zato to s elegancí a humorem.

 

 

Rock´n´rollová suita plná melancholie, rumba koulí a jemné deklamace nenechává nikoho na pochybách, že Beach Boys stále umějí napsat pořádně chytlavou skladbu s kontrapunktickými kotrmelci a jasným refrénem – možná proto vzniklo vůbec rádio, jak zpívají v úvodní Think About Days. Koncepční charakter je jako by utlumen, přitom se polehoučku rozvijí po vlastní ose a za pomoci jásavých trombónů, hravého klavíru a textů vypráví o lásce a přátelství. Vokální triumvirát ani nepoznal absenci zesnulých bratrů Wilsonových, zní stále svěže a poutavě. Zapomeňte na profláklé Pet Sounds, nyní je tu odlehčený jukebox toho nejlepšího, co hudební průmysl nabízel v samotných začátcích. Možná labutí píseň legendy, ale povedená.

 

Beach Boys: That´s Why God Made the Radio

Formát: Audio CD

Vydáno: 2012

Vydavatel: Capitol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS