Hudba

The Smashing Pumpkins: Oceania (Audio CD)

Po nevydařeném comebacku, průměrných deskách a velkohubé zlobě páně Corgana se nový počin Oceania jeví více než progresivně. Smashing Pumpkins nečekaně zabodovali se svou jemnou odysseou do hlubin rock´n´rollové dušeVychází 19.čevna.

 

Nad Smashing Pumpkins už kdekdo zlomil hůl. Po zjevně nepochopených a nijak originálních nahrávkách posledních let Machina nebo Zeitgeist se ale Billy Corgan opět vzmohl natočit plnohodnotné album, které ve srovnání se slavnou minulostí rozhodně obstojí , ba naopak překračuje stín nevydařeného comebacku, který smrděl od prvopočátku, neb se soubor nedostavil v té kompletní sestavě nejslavnějšího období. Oceania se vám dostává pod kůži každou minutou poslechu.

 

 

Hluboké a jímavé verše jako by válcovaly bezduchou Corganovu zlobu posledních let – úbytek agrese, deprese a bolesti se je tu jen k prospěchu věci.  Už úvodní intermezzo v otvíráku Quasar napovídá, že tentokráte budeme vystaveni jinému hudebnímu proudu, než na Zeitgeist. Těžkopádné kytarové metrum v Panopticum se střídá s baladickou The Celestials, jež konečně ukazuje Corgana a spol. z té lyričtější stránky. Vesmírná odysea plná zvukových stěn, bravurních kytarových riffů a jemných melodicko-harmonických proměn zdařile plyne od prvního do posledního tracku. Samozřejmě, naleznete tu i jistá plochá místa syntezátorových smyček a atmosférického popu. Ty ale souboru hnedle odpustíte pro jeho snahu po nevtíravé koncepci, jež se Oceanii povedla. Billy Corgan, věčný nespokojenec rock´n´rollu, najednou étericky promlouvá a nijak démonicky nekáže, což je obrat překvapivý, nicméně logický. Oceanie je vydařeným pokusem, jak se udržet v sedle po dlouhé absenci kvalitních hudebních nápadů. A pak že devadesátkový rock je mrtvý.

 

The Smashing Pumpkins: Oceania

Formát: Audio CD, Vinyl, MP3 Download

Vydáno: 19. 6. 2012

Vydavatelství: Martha´s Music

 

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS