Audio / Hi-FI

Audio Pro: bezdrátové spojení ze Skandinávie

 

Skandinávská firma Audio Pro se soustřeďuje na hi-fi bezdrátový poslech. Kromě kolekce reproduktorů nabízí i bezdrátové řešení pro jakoukoli součást vašeho domácího audia, kterou je možné propojit se zvukovým zdrojem.

 

Klíčovým pojmem je pro Audio Pro „wireless“. Kolem skutečnosti, že je možné poslouchat zvuk ve vysoké kvalitě, aniž byste propojovali jednotlivé segmenty dráty, postavila celý koncept své existence. Na počátku byla snaha vyrábět co nejlepší bezdrátové reproduktory, nicméně brzy se zjistilo, že nabízené moduly pro konektivitu nevyhovují nejvyšším standardům. Proto Audio Pro nabízí i vlastní bezdrátový systém.

Jak to funguje… Základem všeho je vysílač, který má u Audio Pro označení Tx 100. Ten připojíte do jakéhokoliv zdroje zvuku, kterým může být počítač, televize, rádio, iPad a prostřednictvím 3,5mm mini-jacku či RCA vlastně jakýkoli přístroj. Další částí skládačky je přijímač (RX-100). Ten se obdobně připojí do zařízení, ze kterého se má zvuk linout, čili typicky do reproduktoru. Můžete použít několik bezdrátových přijímačů najednou, zvuk tedy může znít v několika pokojích současně. Síť používá zabezpečený protokol o frekvenci 2,4 GHz, který umožňuje přenos zvuku v plné CD kvalitě, možné je tedy přehrávat všechny formáty typu FLAC či Apple Lossless. Uvnitř je zabudován systém, který rozpozná jakékoli frekvence, které by mohly přenos rušit. Pokud něco takového vysílač zaznamená, přepne na jiný kanál. Proto se není třeba bát rušení od mikrovlnných přístrojů či telefonních sítí, ale ani jiných bezdrátových systémů na přenos dat.

 

Kromě možnosti snadno a „bezzásahově“ předělat vaše domácí hifi na špičkový bezdrátový audiosystém, Audio Pro nabízí také vlastní řadu výrobků, od reproduktorů přes DVD až k přehrávačům internetových rádií. Vlajkovou lodí firmy jsou designové reproduktory s označením Living LV, které si můžete rozestavit po pokoji podle libosti. Mají v sobě již zabudovaný přijímač bezdrátového signálu v ideální konstelaci s již zmiňovaným vysílačem. Poznávacím znamením této řady je kožený povrch.

 

Podobným produktem je Living LV1, který obsahuje dva stereo reproduktory v jednom. K dispozici jsou s, případně bez vysílače TX100. Pokud rozezná již existující síť, připojí se k ní a automaticky slouží jako další reproduktor. Jinak může volitelně sloužit jako vlastní zdroj signálu. Typicky jej lze použít jako velmi výkonný PC reproduktor.

 

Do sestavy si dále můžete doplnit i samostatné subwoofery.

 

Zatímco všechny předchozí reproduktory se vám vejdou na pracovní stůl či na police knihovny, následující výrobky už oceníte tam, kde si můžete dovolit pusti zvuk skutečně naplno. Jde o subwoofer B 1.40, reproduktory Black Vector V3 či přímo celé domácí kino Avanto 5.0 HTS

 

A na závěr věc, která udělá každého konzervativnímu posluchači radost. Sami výrobci v článku uvozujícímu výrobek Radio One píší, jak je mrzí, že upadá poslech klasického rádia. Proto přicházejí s modelem Radio One, které je primárně určeno pro poslech klasického rádia, pochopitelně vyšperkované o všechny možnosti bezdrátového přenosu. Rádio můžete tedy poslouchat „jen tak“, ale také připojit do sítě a použít jej jako reproduktor pro hudbu z jiného zdroje, nebo jako vysílač. 

 

 

< >
Avanto 5.0 HTS
Audio Pro_subwoofer
Audio Pro Living LV2_4
Audio Pro Living LV2_3
Audio Pro Image Black Vector
Audio Pro Living 1
Audio Pro Living 1_2
Audio Pro Living LV2
Audio Pro Living LV2_2
B1.40 subwoofer
WF 100
WF 100
Audio Pro Living LV2_slide

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS