Produkt

Joon & Jung: Přirozený tvar zvuku

Studio Joon & Jung tvoří má základnu v Eindhovenu a jeho sestavu tvoří designéři korejského původu. Spojením obou estetik – protestansky strohé a asijské přírodní – vznikají nezaměnitelné kousky.

 

Při pohledu do portfolia studia  Joon&Jung si všimnete, že jejich věci spolu ladí jak barevně (všechno je většinou bílé nebo krémové), tak z hlediska použitých materiálů (skoro pokaždé papír, dřevo a keramika). Platí to i o jejich reproduktorech s názvem „Natural Speaker„. Jak napovídá název, tvůrci se snažili přijít se zařízením, které se nebude snažit vyhánět basy a výšky do nepřirozených poloh, ale zachová zvuk v jeho čisté podobě. Dosáhli toho právě s použitím čistých materiálů – podstavce ze skládaných dřevěných špalíčků a keramického těla. Výsledkem je zvuk, který přirozeně rezonuje ve dřevě a ohýbá se v jemném ozvěně, čímž přibližuje elektronicky přenášený zvuk jeho akustické podstatě. Každý kousek je ručně zpracovávaný originál, o čemž se můžete přesvědčit na tomto videu i v galerii na konci článku, kde jsou vidět jednotlivé kroky při výrobě.

 

 

V podobném duchu se nesou i další kousky do výbavy. Stolička „Cloud Stool“ je obyčejné dřevěné štokrle, na kteý si podle své chuti namotáte textilní štrůdl, až vám vznikne dokonalý obláček (případně zámotek střev, podle toho, jaký máte smysl pro poetiku).

 

 

Kouzelné, i když těžko říct, jestli praktické, jsou keramické hrníčky, kterým bylo prostě líto se rozdělit, z řady I´m to Sad to Separate

 

 

A na závěr – překvapivé využití kartonu na vejce, ze kterého může vzniknout dokonalá lampa.

 

 

< >
joonjung_1
joonjung_2
joonjung_3
joonjung_4
joon jung studio
cloud stool
too sad to separate
smartegg lamp

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS