Hudba / Kultura

Kenny G & Rahul Sharma: Namaste

Duo Kenny G (ten s tím sopránovým saxíkem) a Rahul Sama, jeden z nejuznávanějších indických klasických hudebníků a mistr stosmyčcového nástroje zvaného satoor, už před rokem v Indii vydalo kolekci písní nazvanou Namaste, která až nyní vychází pod hlavičkou pod hlavičkou Concord Jazz.

Kenny G & Rahul Sharma: Namaste
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Concord Jazz

Kenny G (zkratka pro jeho poslední jméno Gorelick) vydal svůj debut v roce 1982. Od té doby je vnímán hlavně jako prvotřídní saxofonista, který se se svým nástrojem mazlí, jemně promlouvá do duše a jazzově se vlní na vlnách transcendentna. Jeho rukopis vešel ve známost se singlem Songbird, kde došlo k malé revoluci a jazzové kreace tu šly ruku v ruce s volně tanečními rytmy R & B. Kennyho poznávacím znamením se staly sladké melodie jeho oduševnělého nástroje. Nechtějte po něm žádné harmonické taškařice, které vás akorát tak ruší od večerního intimča. Zato když se spojí s multiinstrumentalistou a uznávanou veličinou jménem Rahul Sama, je na úspěch zaděláno. Jeho satoor vede dojemnou válku se saxofonem, jehož soprán zdárně odpovídá na sexuální hrátky indického folkloru. Lidový soundtrack a experiment se zdařil.

Kennyho hra najednou jako by více ožila, zfunkověla, což je nejlépe slyšet v otvíráku Namaste nebo v asi nejdojemnějším fláku Valley Of Flowers, kde vás oba protagonisté srazí na kolena svými harmonickými uzly a takřka překvapujícími modulacemi, jež poklidně plynou v poklidném moři beatů. V Silsile pro změnu náhle zazní mluvené slovo – žádná Indie nebo osmdesátkový jazz, nýbrž prachsprostá latina. Šokující hudební pásma se tu střídají s novodobou blažeností; tančí se se slony, souloží se v rákosí. Zkrátka, hudební Bollywood, co má zaděláno dobýt svět.

 


 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS