Hudba / Kultura

Led Zeppelin: The Songs Remains The Same na luxusním vinylu

Koncertní záznam The Song Remains The Same představuje hardrockové Zeppelíny ve vrcholné formě. Skupina ověnčená milionovými prodeji a příznivou kritikou tu na jedné straně předvádí surový blues rock raných let, na druhé straně živý záznam přetéká neuvěřitelnými sólovými exhibicemi všech členů, kteří v té době psali hudební dějiny. Luxusní balení o čtyřech deskách a bookletem vychází ve formátu vinyl 180g.

 

 

Na rozdíl od svého stejnojmenného hudebního dokumentu má audio verze onu výhodu, že nechává na posluchači, aby se nechal volně unášet na vlnách fantazie a detailně luštil každý moment hráčského umu pánů Plant, Page, Bonham, Jones. Abychom to vůbec shrnuli: nová verze starodávného alba The Song remains The Same zní tak nově a neopotřebovaně, jako by se nepsal rok 2012, ale onen kultovní 1976, kdy na newyorském Madison Square Garden po tři večery Led Zeppelin buráceli a potvrzovali statut největšího hardrockového monstra.

Otvírák Rock and Roll, asi nejtypičtější skladba sedmdesátek, rozohňuje publikum do nepříčetnosti stejně jako nepřekonatelné sólo Jimmyho Page v Celebration Day za doprovodu fenomenálního bicmana Bonza, jenž vede celý soubor dopředu jak bůh války Mars. Bezmála půlhodinová psychedelická onanie v Dazed and Confused s wah wah efekty, legendárním smyčcem a vzájemnou inspirací, kdy Plant napodobuje Jimmyho, rytmika posléze oba zmiňované a vše končí ve finálním kytarovém hřmotu, se stala poznávacím znamením koncertních aktivit Led Zeppelin a nutno podotknout, že jen tato verze dosud vyšla na vinylu. Další nekončící epopejí je No Quarter, v níž dominuje muž v pozadí – John Paul Jones – který dokazuje, že je všestranným hudebníkem na všech frontách. Krom basového dunění dokazuje, že mu nejsou cizí ani klávesové nástroje nebo legendární mandolína (přestože poslední desky Zeppelínu bohužel trpí přemírou synthpopových vlivů). A samozřejmě nechybí ani balada Stairway To Heaven, které se naživo asi už nikdy nedočkáme.

  

 

Led Zeppelin: The Songs Remains the Same (Expanded and Remastered)

Formát: Vinyl 180 g

Nahráno: 1973

Vydáno: 2012

Vydavatel: Rhino Records

 

 

 

 

 

 

 

  

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS