Hudba / Kultura

Linkin Park: Living Things

Mají „nultá léta“ stadionovou kapelu? Jednoznačně Linkin Park. Jenže mladých a neokoukaných part notně ubylo a do velkých hal lákají akorát opotřebované stars minulého století. Proto buďme rádi, že se „Linkini“ s vcelku nečekanou pátou řadovkou Living Things vracejí tam, kde slavili první triumfy.

 

Linkin Park: Living Things
Formát: Audio CD, MP3 download
Vydáno: 2012
Vydavatel: Warner Bros/Wea

Autor článku byl ve své době neprávem zaujatý vůči bleskové válce, kterou Linkin Park úspěšně vedli s prvotinou Hybrid Theory. Uřvaný zpěv, předvídatelné melodie, drsné riffy, zkrátka typická numetalová mlátička, která ovšem psala zrovna dějiny jako jiní před nimi, co se vezli na vrchol s mediálním elánem. Dnes je Hybrid Theory klenotem, od něhož se snažil sextet za ta léta vymanit zejména s předposlední deskou A Thousand Suns. Ubylo dvojitých kytar, přibylo elektrosmyček z osmdesátek a r´n´b, nechyběl dokonce ani smysluplný koncept. Na jevišti působí kapela až na tahouna Chestera Bennigtona, který se své kapuce nikdy nevzdá,  ve svých nažehlených košilích do jisté míry civilně. Ze všeho ale sálá tolik energie a nehynoucího mladistvého elánu, že nad Linkin Park prostě nelze ohrnout nos. S Living Things jako by se soubor zalekl vlastní neúměrné kreativity, a tak na nás čeká kolekce přímočarých a rytmických skladeb bez výraznějších odboček k rapu & elektronice.

Vše se odvíjí v režimu hitovky Burn It Down: „Všechno to zase znovu rozdrtím.“ A taky že jo. Melodické linky jsou vedeny jediným směrem k refrénovité zapamatovatelnosti, většinou až šlágrovitě pod nánosy numetalového zpěvu, jemných klavírních doprovodů a umírněných kytar opisují typickou písňovou formu. Sem tam na vás vykoukne electrorock z předchozího alba, vše působí, jako by se kapela opět nadechnula k velkému skoku do temné vody porušených slibů, osobní bolesti a postapokalyptické vize. Čtyřicetiminutová deska potěší svou strohostí, menší ambiciózností a okoukanou harmonií. A pranýřovaním společnosti (Victimized). Prostě rock 21. století, co už nesmrdí komercí na sto honů.


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS