Hudba / Kultura

The Hives: Zachránci rock´n´rollu

Garážový rock má pořád ty správný koule. Nic jiného po poslechu poslední řadovky s názvem Lex Hives nelze ani konstatovat. Spojte si kytarovou přímočarost AC/DC s glamrockovou chytlavostí a máte tu recept na dobrou kytarovku. Jak je vidět, Švédi neumějí hrát jenom dobrý hokej, ale ovládají dobře i rock´n´roll.

 

The Hives: Lex Hives
Formát: Audio CD, MP3 download
Vydáno: 2012
Vydavatel: Disques Hives

The Hives se comeback podařil. Syrové kytary dominují nad bláznivým projevem Pelleho Almqvista, který je krom punkrockových černobílých barev poznávacím znamením souboru. The Hives zvládají na jedničku zkomponovat chytlavý song podepřený výbušnými hardrockovými riffy, jež sázejí především na opakovatelnou stereotypnost a garážovou syrovost. Ano, důležité je skládat songy tvrdě, rychle a hodně nahlas, což je hlavní krédo celého souboru. Přitom je nutné podotknout, že neztratili krok s vlastním kreativním muzikantstvím a ironickou lyrikou. Texty jsou chytře upřímné, sarkastické, o čemž svědčí I Want More, nestydatá hymna o bohatství a honbou za penězi. Skladby jsou pestré i co do aranží a melodických linek, jimiž Hives příjemně hýří jako v minulých letech. Sem tam vzpomenou na špinavé blues, jako je tomu v případě Without The Money. Glampunkové poselství má stále co nabídnout, servíruje civilní anestetično v rychlém tempu a anarchisticky se šklebí se na všechny okolo sebe – obzvláště na starší zkorumpovanou generaci, které by nejraději zakroutila krkem.

Lex Hives je hlavně pořádný mejdan, potěší nejen zastánce garážového rocku, a nastavuje vysoko laťku takovým The Strokes nebo Vines, jimž přece jen do jisté míry ujel vlak. Z The Hives prostě vyrostla divoká bestie drnčivých kytar a vokální dravosti, která udělá radost nejen na desce, ale i naživo v rozskákaném kotli. A o to tady hlavně jde.

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS