Hudba / Kultura

Alanis Morissette: Havoc And Bright Lights (Audio CD)

Jak ten čas letí. Pro někoho je Ironic dosud symbol rozervané a naštvané mladé holky, co se bouří proti celému světu, plive pomstu na neukázněného milence a celému jednomu rockovému desetiletí dala punc nasrané ženské zpovědnice. Čím se zaobírá Alanis dnes, když už je velká holka?

 

Alanis Morissette: Havoc and Bright Lights
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Collective Sounds

Dnes v osmatřiceti letech nezní Alanis o moc hůř, mučivě šlape na pedál a do svého agresivního projevu cpe krom charakteristické zuřivosti i špetku pohody rodinného krbu. Nemysleme si, že se najednou ze zpěvačky stala obyčejná mamina, co prožívá svoje starosti a radosti v odlesku zašlé slávy. Samozřejmě, mateřství skolí nejednu ženu a novinkové album navazuje spíše na opojné Thank U svou uhlazeností, devadesátkovým soundem a grungeovým pop rockem. Co se ale nedá Alanis upřít, je onen typický emocionální kotel, který zvedal ze židle nejednu domácí puťku nebo svědomitého rockera. A že by už neměla žádné fanoušky?

„Já se o svou perspektivu nebojím. Vždyť Eminem nebo Leonardo DiCaprio tu jsou taky. Naštěstí existuje spousta lidí z mojí generace, kteří se smažili ve stejné době v té samé kuchyni jako já a jestli je znám, to je vedlejší. Je tu mezi námi jistá spřízněnost,“ tvrdí svědomitě zpěvačka.

Střídání akustických poloh s těmi vkusně rockovými, techno vsuvky a absurdně hymnické refrény slušely Alanis stejně jako její perverzně usměvavý pódiový přednes, jimž je pověstná. A tak naštvaná zralá žena stále neklidně káže v Celebrity, nebojí se nových aranží v hitovce Woman Down, baladicky ukolíbá v Empathy. Spiral hýří emocemi, že z toho bude krásná rádiová píseň, která neudělá ostudu, stejně tak akustická Win and Win, u níž budou všechny feministky vzdychat blahem. Havoc And Brights Lights je prostě další zpovědní deska, tentokráte už někoho, kdo má půlku života za sebou. Je jasné, že Alanis bude post-rockově bouřit až do důchodu. A jestli to bude jen o vnoučatech nebo globální krizi, nechme raději na ní.

 

 

 

Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS