Hudba / Kultura

Assemble Head In Sunburst Sound: Manzanita

Melancholie, psychedelická divočina, vesmírný pop rock? Sanfranciská formace Assemble Head In Sunburst Sound je nadějí sanfranciské scény, hojně cituje 70. léta, miluje Pink Floyd a vrství na sebe příjemné vrstvy atmosférického tajemna.

 

Assemble Head In Sunburst Sound: Manzanita
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Tee Pee Records

Rodáci ze San Franciska svoje kořeny nezapřou. Falzetový a ryze květinový vokál tu ale svádí pomyslný boj s poetičností Neila Younga, grungeovými riffy Pearl Jam a výborným muzicírováním celé čtveřice. Pod nánosy postapokalyptických hrůz se rozvíjejí fantasy příběhy, jež s vesmírnou galantností nabídnou pestré písničky, které nikoho neurazí. „Představte si, že jste spolu s námi na poslední večeři uvnitř obrovské a opuštěné nákladní vesmírné lodi, dokud se celá neroztrhne vedví,“ stojí v oficiálním prohlášení kapely. Lépe sami sebe nemohli Assemble Head In Sunburst Sound charakterizovat.

Otvírák L.A. Sacrifice malebně naservíruje nasekané riffy s dunivou basovou linkou, naopak (Gone)´Round The Corner nabudí atmosféru 60. let svoji vokální harmonií a pozitivním tempem, a  připomene tak kalifornský expres a la Fleetwood Mac. Moderní rock zní svěže, uhrančivě vás vodí za ruku, vzpomene na časy 90. let, kdy scénu ovládli dnes zapomenutí Black Crowes. Nevzývají se tu ale mrtví hrdinové rock´n´rollu, tohle se skutečně děje. Závěrečná píseň Long Island Blues je skutečnou ukázkou vyzrálého tělesa, kdy se vám kytary vrývají do duše, bicí s basou se jemně pohybují po trati, načež surové, vztekle agresivní sólo v tu ránu rozčeří stojaté vody. Manzanita je barevná kolekce písní, zábavná a chytře poutavá, jež má ambice dobýt svět.

 

 Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS