Hudba / Kultura

Blur Box (Limited Edition): 21 pokladů britpopu

Psát o comebacku Blur je jako nosit dříví do lesa, ale že je kolem zakladatelů novodobých indie směrů v poslední době pěkně rušno, o tom nemůže být pochyb. Kultovní kapela zrekapitulovala svoji minulost na celkem 21 discích (18 CD A 3 DVD) a my se můžeme těšit na to, co bude dál.  

 

Blur: Box set Limited Edition
Formát: 18 CD, 3 DVD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Virgin Records

Krabička obsahuje neuvěřitelných 18 CD a 3 DVD. Všech sedm studiových alb vyplulo na povrch v remasterované podobě v rozšířeném vydání B stran, čtyř disků demáčů a jiných kuriozit a rarit, z nichž takřka pětašedesát písní dosud nebylo nikdy vydáno – včetně úplně prvních koncertních nahrávek, jež vznikly pod hlavičkou Seymour. Asi nemá smysl Blur obšírněji představovat. Snad jen že Britové kromě Oasis mají další národní kapelu, která na rozdíl od rozhádaných brášků dávno opustila hranice svého regionu a stala se z ní vyhledávaná senzace pro fajnšmekry po celém světě. 

Každé album má svoje kouzlo. U Blur najdete vyloženě dřevní brit pop prvních skladeb, jež budovaly celý nezapomenutelný žánr, imperiální rock z období Parklife (1994), lo-fi vlivy a rozmazaný sound na Pavement, exotické harmonie v Think Tank (2003) nebo potemnělá deska The Great Escape (1995) se svým hitem Country House. Klasická alba tvoří jen jednu polovinu příběhu. Na dodatečných materiálech se ukrývají pozapomenuté skvosty, jako Young & Lovely, Black Book, Inertia, Get Out of Cities či Mr. Briggs, které by se mohly vyjímat na jakémkoli řadovém albu a ostudu by neudělaly. Hlavním lákadlem jsou čtyři disky dosud nevydaného materiálu, o nichž dosud nevíme, proč je Blur uschovali nadlouho ve svém šuplíku. Možná proto, že divoké jamové improvizace by se na klenotu Modern Life Is Rubbish (1993) těžko vyjímaly. S odstupem času v každém případě nelze před songwriterovstvím pánů Damona Albarna, Grahama Coxona, Alexe Jamese, Davea Rovntreea než smeknout.

 

 


 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS