Hudba / Kultura

Brian Culbertson: Dreams

Multiinstrumentalista a smoothjazzový genius Brian Culbertson se nezastaví. Další kolekce písní nazvaná Dreams je přeplněná hladkými a melodickými kompozicemi, jež umějí pohladit na duši i na těle.

 

Brian Culbertson: Dreams
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Verve Records

Jestli se něco nedá upřít Culbertsonovým dílům, je to především vrozený cit pro komponování krásných romantických skladeb. Chytlavé a popové songy v sobě ukrývají neklidné jazzové aranžmá, funkovou jásavost a příjemnou R & B rytmiku. Culbertson na sebe vrství pestré malebné harmonické barvy, jež vám servíruje v středně rychlém tempu a v zajímavém vokálním obsazení. Kouzlo spočívá ve splynutí zdánlivě neslučitelných světů. Na jednu stranu jste tlačeni přijmout popový svět matadorů Noela Gourdina nebo Vivien Green, na druhou stranu je to ale autorova past pro náročnější posluchače, kteří více ocení jazzové instrumentální skladby se špetkou odlehčené rytmiky.

Už jen počáteční Later Tonight s poutavou kombinací kontrabasu a klavíru na první poslech uchvátí, vtáhne dovnitř svoji naléhavostí a zdánlivě nenáročnou harmonií. A když se mikrofonu posléze ujme hostující Stokley Williams a výmluvně pěje No Limits tak, že by mu mohl závidět John Legend, to se teprve začnou dít divy. Sednout si ke krbu se sklenkou Chardonnay a nechat se pokojně ukolébat do polospánku – to je pravý svět Briana Culbertsona. Ani favorizovaná Vivian Green nezklame. Její vokál je opravdový a uvěřitelný, přičemž od prvního taktu vás rozhoupe do nesytnosti a vy hltáte každé její slovo ve Still Here. Noel Gourdin v sobě pro změnu rezonuje agresivitu v You´re My Music, která po poslechu vybuchne v každém dotyčném srdci, co miluje hudbu. Culbertson stojí ale pevně na zemi. Jeho instrumentální skladby, to jsou doslova fantazijní preludia a klenoty smooth jazzu. Zkratkovitě promlouvá v Lights Off, v titulní Dreams navodí atmosférické tajemno se špetkou hravého humoru a celé dílo zakončuje The Journey, asi nejmelancholičtějším trackem vůbec. Dreams je zkrátka hluboké album, v němž se skloubí moderní jazzové variace s elegantním popovým soundem.

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS