Hudba / Kultura

Adele: Greatest Hits

Nebuďme závistiví. Mnoha Grammy ověnčená Adele si svůj úspěch prostě zaslouží a nijak nevadí, že po dvou albech už vydává Greatest Hits. Adele sice už není oněch 19 nebo 21 let, pořád je ale setsakramentsky mladá na to, aby její vokál zněl tak zkušeně a vyzrále. A k tomu si připišme miliony prodaných nosičů a rádiové hymny, které s přehledem zválcovaly zavedené značky pop music, přestože v jejím případě se jedná o povedený comeback nu-soulu.  

Adele: Greatest Hits
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012

Díky Adele zlaté šedesátky neskončily. Kdo by se toho nadál, že duch Janis Joplin nebo Motownu se dokáže reinkarnovat do obtloustlé holčiny, která skrze svoje nitro celému světu naservíruje hluboký žal i radostný optimismus, naději nebo čiré zoufalství. Upřímná zpověď nešťastné lásky se skrze retro soul vyvedla daleko víc než u favorizované Duffy nebo věčně sjeté Amy Winehouse. V každé notě či taktu je nepopsatelná dávka emocí. Nad dojemnou baladou nebo roztančenou gospelovkou nelze než smeknout, že Adele s tak jednoduchým nástrojovým obsazením a produkcí (byť Rick Rubin i Paul Epworth své práci velice dobře rozumějí) dokázala stvořit hluboké a povedené písně, jež vůbec nevyznívají naprázdno.

Silné melodie podpořené originálním zpěvaččiným frázováním, smyčcovými doprovody a houpavou intimní melancholií jsou poznávacím znamením Adele, která s uhrančivým přednesem umí rozpumpovat jak fanouška soulu, tak rockového matadora, který ocení groove a obrovský rock´n´rollový drive. Elegantní piano, R & B rytmika a teatrální sentiment bouří snad v každé skladbě, živé praskání hlasu zní jak neřízená střela, která se nepředvídatelně vzdouvá po vlastní ose bez jakéhokoli klišé. Věřme tomu, že také tehdy, až Adele bude třicet, naservíruje další hromadu opravdových majstrštyků ve stylu „blues woman v obřích sukních“.

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS