Hudba / Kultura

Gabin: The First Ten Years

Italské duo Massimo Bottini a Filippo Clary před pár lety rozhoupalo celý svět šlágrem Doo UAP, Doo UAP, Doo UAP, který se stal hymnou DJs a ležérních kavárenských domů, a který zakotvil coby podmanivá znělka televizních reklam. Deska s názvem The First Ten Years výmluvně mapuje prvních deset let existence odpočinkové formace Gabin.

Gabin: The First Ten Years
Formát: MP3 Download
Vydáno: 2012
Vydavatel: CLS Music

To je ale houpačka! Prosluněná Itálie, francouzské kavárny, jemné beaty a příjemný ženský vokál nenechají nikoho na pochybách, že Gabin nosí neustále v srdci optimismus. Po vzoru Duke Ellingtona nebo Primal Scream se tu ryze taneční atmosféra smísila s šansonem, jazzovou roztržitostí, bluesovou náladou a rock´n´rollovou drzostí. Každá skladba nese prvky výjimečné originality. Najdete tu rázovité frázování Edwyna Collinse v uhrančivém tracku Mr. Freedom, nusoulovou explozi Dee Dee Bridgewater v podmanivé Into My Soul. Dunivé rytmy Bang Bang To The Rock´N´Roll pro změnu roztančí každého fanouška Tarantinových soundtracků.

Je to jako by klasické cikánské melodie nestydatě fušovaly do techna, tradiční americký rock´n´roll 50. let se zremixoval do podoby jazzu třicátých let, podsvětí vyplulo na světlo boží a zasadilo smrtící úder. Originální lounge music tu do sebe vstřebává jemný chill out, latinu, brazilskou maškarádu, to vše ale obohaceno o tradiční hudební směry rodné Itálie nebo Francie, které v sobě ukrývají nenapodobitelnou stoletou dekadenci. Že Gabin umějí zápasit s melancholií, o tom by mohli mluvit kmenová zpěvačka Mia Cooper nebo fenomenální praotec grunge Chris Cornell (Soundgarden), který si zapěl potemnělou Lies ve zcela nečekaném latino aranžmá. Moderní retro má prostě co nabídnout – ať už typické swingové melodie z šedesátek nebo drsný house. Co se nedá Gabin upřít, že srší pozitivní energií a entuziasmem od začátku až do konce.Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS