Hudba / Kultura

Bloc Party: Four

Na rozdíl od jiných formací mají Bloc Party před ostatními výhodu. Jejich zpěvák Kele Okereke disponuje tak charakteristickým hlasem, že tuto kapelu poznáte na míle daleko. K tomu si připočtěme nezaměnitelný zvuk kvarteta, které nám nadělilo zbrusu nové album Four.

 

Bloc Party: Four
Formát: Audio CD (Deluxe Edition)
Vydáno: 2012
Vydavatel: Frenchkiss

Málokdo čekal, že se kdysi nadějná skupina dá ještě dohromady – všem bylo jasné, že Okereho doménou je hlavně elektronika, zatímco zbytek kapely tíhnul ke klasické kytarové hře. Ve světě indie platí Bloc Party stále za nepředvídatelnou a obdivuhodnou kapelu, jejíž příjemný koktejl křupavého kytarového rocku z devadesátek s typickými elektro-smyčkami frontmana Okereho a nevšedními harmonickými aranžemi nikdy neudělal ostudu. Laťku si kapela drží pěkně vysoko i tentokrát. Album Four představuje návrat k vlastním kořenům v debutu Silent Alarm, aspoň co se týče podmanivého heavy soundu.

 

Pohmožděný vokál tu drtí temně hluboké riffy Russella Lissacka, které bouří po vlnách nečekaných melodických linek. Kapela zní jako kříženec The Verve, The Strokes a Yeah Yeah Yeahs, svazuje posluchače svými klopýtavými refrény a trhanými kytarami. Chytlavé písně plné energie v sobě mají pořád jistou naštvanost na celý svět, sem tam ale mají Bloc Party i svoje něžné a křehké chvilky, které někdy zavánějí až klišovitostí. Naštěstí se nikdy nevychýlí z hranic dobrého vkusu. Stačí se zaposlouchat do westernové Coliseum, rádiové V.A.L.I.S. či neuroticky neurvalé Octopus s Keleho fistulí a dojde vám, že z tohoto neorganizovaného chaosu vzniká pozoruhodný hudební proud, v němž se mísí crescendová dynamika s množstvím jemných detailů a živelnou energií. Bloc Party jsou zpět.

 

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS