Hudba / Kultura

Dinosaur Jr.: I Bet On Sky

Dinosaurus Jr. je do jisté míry neoprávněně přehlížená kapela. Funguje prakticky nepřetržitě s ojedinělou přestávkou od roku 1985, přičemž jejich vliv na nezávislou hudební scénu je obrovský. Trojlístek J Mascis, Lou Barlow a Murph svoji desátou desku potvrdili známý fakt, že jejich místo by mělo být po boku Grohlových Foo Fighters nebo legendárních Pixies.

 

Dinosaur Jr.: I bet on sky
Formát: Audio CD
Vydáno: 2012
Vydavatel: Jagjaguwar

Jak je to lehké zaposlouchat se do těžkých kovových riffů, kouřového a sladce ponurého vokálu a ryze baladického soundu, jenž evokuje romantická 80. & 90. léta! Dinosaur Jr. tu omílají staré dobré triky rockových veteránů, nabízejí ohňová sóla, melancholické skladby a tragický patos. Postgrungeová ležérnost se tu mísí s tradičním rukopisem minulého století, ovšem nechybí tu ani pověstná chladnost a výbušnost kameňáků Queens Of The Stone Age. Podivná fúze punku, HC s pop vlivy dělá z I Bet On Sky pestrou nahrávku, která má ambice oslovit nejen zavilého rockera, co lpí na svých dávných hudebních vzorech (Black Sabbath, Neil Young), ale i stále nové a nové generace indie fanatiků. Zarputilé kytarové riffy jdou ruku v ruce s basovou houpavostí a la Johnny Ramone a rytmickou úderností – Murph zápasí se svým nástrojem jak pravý olympijský zápasník.

 

Poslechněte si třeba takovou Watch The Corners se supějícím tempem, atypickým členěním a krátkými záblesky akustické melodiky, nebo Almost Fare s odlehčenou funky rytmikou a baladickou vroucností. Stick A Toe In je pro změnu poctou kořenům alternativě osmdesátých let, Rode je jako by vystřižená z šedesátých let rock´n´rollovou přímočarostí. Jak je slyšet, vítězné tažení reunionu Dinosaur Jr. od roku 2005, kdy se trojice dala dohromady ve svém původním složení, nebere konce, za což si zaslouží respekt a uznání.

 

 

 

 


Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS