Hudba / Kultura

Greg Adams: East Bay Soul 2.0

Ani další intimní zastaveníčko trumpetového mága Grega Adamse nezklamalo. Legendární hráč má ve své křídlovce stále ukryto mnoho hudebních trumfů, s nimiž nadzvedne mandle nejen pamětníkům, ale i mladším ročníkům.

 

 

Greg Adams: East Bay Soul 2.0
Formát: Audio CD, MP3 download
Vydáno: 2012
Vydavatel: Ripa Records

Dlouholetý člen oblíbené R & B kapely Tower Of Power, spoluhráč hvězdných muzikantů, jako Michael Paulo, Joey Navarro, Herman Matthews, Lee  Thornburg, Dwayne „Smitty“ Smith nebo Darryl Walker, přichází s novým albem. Pozoruhodná je i samotná geneze alba – nahrávka vznikla na popud jeho oddaných fanoušků a byla jimi kompletně financována.

Kolekce písní East Bay Soul 2.0 je možná svým soundem pevně zakotvena v minulých desetiletích, kdy nejenom mainstreamové veličiny vařily jeden cajdák za druhým. Adams zůstává věrný svým kořenům, sype z rukávu podmanivé melodie, temperamentně ohýbá svůj nástroj do pestrých smyček a dokonalých aranží a svým spoluhráčům nabízí dokonalou souhru. Jak je ale slyšet, i tento oldschoolový smooth jazz v sobě obsahuje pověstný groove, který nadzdvihne i rozpláče zároveň.

Už úvodní The Gateway přináší hutný funk asociující přelom 70. – 80. let, zatímco taková To Catch A Thief (inspirovaná stejnojmenným Hitchcokovým filmem) je návratem do padesátých let, kdy tradiční Gregův motiv postupně rozplétají ostatní doprovodné nástroje, včetně rádoby barových kláves. Celkový výraz alba je však klidný a baladický; z nejkrásnějších ploužáků bychom k pozornosti vybrali zvláště velkolepou Love Of My Life nebo Once And For All s bluesovým vokálem. Možná že celý projekt vznikl jen na popud fanoušků, jak jim oplatit jejich nevysychající přízeň. Greg jim toho však vrací mnohonásobně víc.

 

 

 

 

 



Doporučujeme

domácí-kinosál-dolby-atmos-5.1

Facebook

FULLSTARS LOVE

Fullstars.cz Copyright Fullstars s.r.o. Všechna práva vyhrazena | website by LBWorks | web crafted by 2046 | RSS